PSG Stal Nysa profesorsko zagrała końcówki i przywiozła 3 punkty z Gdańska. Wygrana 3:1 z Treflem w 27. kolejce PlusLigi

Krzysztof Marcinkiewicz
Trefl Gdańsk - PSG Stal Nysa
Trefl Gdańsk - PSG Stal Nysa Jakub Steinborn
PSG Stal Nysa sprawiła lekką niespodziankę i w 27. kolejce PlusLigi pokonała na wyjeździe 3:1 Trefl Gdańsk. W tabeli wyprzedziła ZAKSĘ i jest od niej bliżej play-off.

Dla zajmującej 9. miejsce w tabeli PlusLigi Stali spotkanie w Gdańsku było bardzo ważne ze względu na walkę o play-off. Z kolei Trefl chciałby utrzymać 5. pozycję po sezonie zasadniczym. Dlatego to gospodarze mocniej rozpoczęli mocniej. Po punktach Karola Urbanowicza Trefl prowadził już 13:9. Wtedy przebudzili się goście z Nysy. Końcówka była bardzo zacięta, ale skutecznie blokiem zagrał Jordan Zaleszczyk i to gospodarze zwyciężyli premierową odsłonę 25:23.

Podrażniona Stal świetnie rozpoczęła drugiego seta, w którym prowadziła już 12:5. Rywale odrobili jednak straty. W końcówce goście odskoczyli na 3 punkty i taką przewagę dowieźli do końca.

Dwa kolejne sety były bardzo podobne. Oba były niezwykle zacięte, ale w końcówce Stal wychodziła na prowadzenie 24:22. Trefl odrabiał jednak straty i trzeba było grać na przewagi. Tutaj lepiej radzili sobie żółto-niebiescy, wygrywając obie partie 26:24.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Nicolas Zerba (12 punktów, 67% w ataku).

Dzięki tej wygranej Stal wskoczyła na 7. miejsce w tabeli, wypychając ZAKSĘ poza play-off. Kolejne spotkanie będzie jednak bardzo trudne, bo do Nysy przyjedzie wicelider Projekt Warszawa. Ten mecz odbędzie się w Wielki Piątek (29 marca) o godzinie 17.30.

Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa 1:3 (25:23, 22:25, 24:26, 24:26)