PSG Stal Nysa przegrała 1:3 na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Mocnemu rywalowi postawiła się jedynie w trzecim secie

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
PSG Stal Nysa gładko przegrała 1:3 w meczu z Asseco Resovią Rzeszów rozgrywanym na Podpromiu. Mocnemu rywalowi postawiła się jedynie w trzecim secie.

Zdecydowanym faworytem meczu w Rzeszowie byli gospodarze, którzy zajmujący przed tym spotkaniem 4. miejsce w PlusLidze. Resovia była w gazie, pokonując w poprzedniej kolejce Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. W dramatycznych okolicznościach awansowała również do półfinału Pucharu CEV. Po dwóch meczach z Aluronem Wartą Zawiercie był remis i o awansie decydował złoty set, w którym to rzeszowianie zachowali zimną krew.

Z kolei Stal Nysa upodobała sobie w tym sezonie tie-breaki. Zwyciężyła w ten sposób w ostatnich dwóch meczach z AZS-em Olsztyn i Norwidem Częstochowa. Żołto-niebiescy przed wyjazdem do Rzeszowa zajmowali 8. miejsce, licząc się w walce o play-off.

O pierwszych dwóch setach nysanie jak najszybciej chcieliby zapomnieć. Nie potrafili poradzić sobie ze świetnie grającymi gospodarzami. Pierwszą partię przegrali 13:25. Kiedy w drugiej na tablicy widniał rezultat 10:20, można było spodziewać się podobnego wyniku. W końcówce jednak przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, ale było już za późno.

Trzeciego seta nyscy kibice zapamiętają na długo. Stal przygrywała już 10:14, ale na zagrywkę wszedł Zauheir El Graoui i przy jego rewelacyjnych serwisach nysanie wyszli na prowadzenie 18:14. Ostatecznie wygrali partię do 17.

W czwartym secie Resovia wróciła do swojej dobrej gry i nie pozostawiła gościom złudzeń, co do wyniku meczu.

Stal zajmuje 8. miejsce w lidze z 29. punktami, ale może jeszcze zostać wyprzedzona w tej kolejce przez Skrę Bełchatów i ZAKSĘ.

Nysanie kolejny mecz rozegrają u siebie 19 lutego (poniedziałek), kiedy to podejmą GKS Katowice.

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa 3:1 (25:13, 25:19, 17:25, 25:16)
Resovia: Lewandowski (6), Bucki (19), Staszewski (14), Drzyzga (4), Mordyl (6), Cebulj (16), Potera (libero) oraz Louati
Stal: El Graoui (6), Kramczyński, Gierżot, Kapica (10), Zhukouski, Zerba (10), Szymura (libero) oraz Muzaj (1), Dembiec (libero), Kosiba (6), Włodarczyk (10), Szczurek (1) i Abramowicz (3)