Puchar Polski. KS Krasiejów - Polonia Głubczyce 1-5

Dariusz Hajduk, pomocnik Polonii Nysa.
Dariusz Hajduk, pomocnik Polonii Nysa. Oliwer Kubus
Nie było niespodzianki w konfrontacji między zespołem, który będzie się bronił przed spadkiem z 4 ligi, a tym który ma atakować 3 ligę.

Na inaugurację jesieni w 4 lidze gospodarze sobotniego meczu postawili twarde warunki faworytowi z Głubczyc i ten wygraną zapewnił sobie dopiero w 88. min. Tym razem nie było żadnych wątpliwości, który zespół zasługuje na awans. Polonia wygrała 5-1, a z dobrej strony pokazał się Adam Churas.

Goście już w 6. min wypracowali sobie okazję, którą wykorzystał Szymon Grek. Dwie minuty później mecz mógł nabrać innego wymiaru, gdyż Piotr Słupik minął bramkarza i skierował piłkę w kierunku bramki, jednak z linii bramkowej wybił ją obrońca i nie było remisu. Zmarnowana okazja się zemściła, a akcję Polonii wykończył Dariusz Hajduk.

Miejscowi zdobyli gola kontaktowego, ale szybko na ziemię sprowadził ich zmiennik i nowy nabytek ekipy z Głubczyc - Adam Churas, który w ciągu siedmiu minut dwa razy pokonał bramkarza. Wynik ustalił najlepszy strzelec ligi - Łukasz Bawoł i Polonia w półfinale zagra w Gronowicach.

KS Krasiejów - Polonia Głubczyce 1-5 (0-2)

Bramki: 0-1 Grek - 7., 0-2 Hajduk - 16., 1-2 Sobota - 51., 1-3 Churas - 54., 1-4 Churas - 61., 1-5 Bawoł - 70.

Krasiejów: Jarosiński - Świerc, Bonk, T. Mainka, SalzburgI (46. Winiarski) - Kostka (58. Zmuda), Wręczycki (67. Szwugier), R. Mainka, Słupik, Sobota (75. Kulik) - Pinkawa. Trenerzy: Mateusz Pinkawa i Piotr Słupik.

Polonia: Kozdęba - Wiciak, Czarnecki, Fedorowicz (46. Bury), Lenartowicz - Jamuła, Forma, Mandrela, Hajduk (66. Krywko) - Rudziński (46. Churas), Grek (66. Bawoł). Trener Andrzej Marców.

Sędziował Łukasz Sowada (Opole). Widzów 150.