Łukasz Konstanty
Prowadząca w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata reprezentantka gospodarzy Lara Gut-Behrami wygrała zjazd w szwajcarskiej miejscowości Crans Montana. Drugie miejsce zajęły ex-aequo jej rodaczka Jasmine Flury oraz Austriaczka Cornelia Huetter. Polki nie startowały.

Czwarte z rzędu zwycięstwo Gut-Behrami

Gut-Behrami wykorzystała fakt, że w ostatnich dniach nie startowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, i już w poprzedni weekend zmieniła ją na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej. Obecnie Szwajcarka, która zwyciężyła w swoim czwartym występie w PŚ z rzędu, ma od Amerykanki o 105 punktów więcej.

Na razie nie wiadomo, czy Shiffrin wróci do rywalizacji jeszcze w tym sezonie. Amerykanka leczy kontuzję po upadku pod koniec stycznia na olimpijskiej trasie zjazdowej w Cortinie d'Ampezzo.

Sofia Goggia liderką w klasyfikacji zjazdu

Gut-Behrami przybliżyła się także do prowadzącej w klasyfikacji zjazdu Włoszki Sofii Goggii, do której traci 41 pkt. Specjalistka tej konkurencji także jest kontuzjowana i najprawdopodobniej nie wystartuje już ani razu w trwającym sezonie.

W piątek Flury i Huetter przejechały trasę o 0,21 s wolniej od triumfatorki. Na kolejnych lokatach uplasowały się reprezentantki Włoch: Laura Pirovano (0,30 s), Marta Bassino (0,38 s) oraz Federica Brignone (0,46 s).

Na sobotę w Crans Montana planowany jest kolejny zjazd, a na niedzielę - supergigant.