OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Z powodu złych warunków pogodowych odwołano sobotni zjazd kobiet alpejskiego Pucharu Świata Zermatt-Cervinia, ze startem w Szwajcarii i metą we Włoszech. Z kolei w slalomie alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Gurgl wszystkie miejsca na podium zajęli Austriacy - wygrał Manuel Feller, przed Marco Schwarzem i Michaelem Mattem.

W niedzielę zjazd Zermatt-Cervinia dojdzie do skutku?

Zawody ze startem na wysokości 3800 m n.p.m. w Zermatt w Szwajcarii i z metą we włoskiej Cervinii miały być pierwszą w historii transgraniczną rywalizacją w Pucharze Świata. Planowano je rozegrać już w poprzednim sezonie, ale wtedy zostały odwołane z powodu braku śniegu w dolnej części trasy. Tym razem na przeszkodzie stanął między innymi bardzo silny wiatr.

W niedzielę na tej trasie zaplanowano drugi kobiecy zjazd, nie wiadomo jednak, czy dojdzie do skutku. Przed tygodniem mieli tu natomiast startować alpejczycy, ale ich rywalizacja również nie doszła do skutku z powodu złych warunków pogodowych.

Austriackie podium w Gurgl

W sobotę miał miejsce podwójny pucharowy debiut - po odwołaniu slalomu giganta w Soelden i zjazdów w Zermatt-Cervinii alpejczycy zainaugurowali sezon, a Gurgl po raz pierwszy organizowało zawody tej rangi.

Na półmetku pewnie prowadził Feller, który w drugim przejeździe utrzymał przewagę i odniósł trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze. Do dużych przetasowań doszło za jego plecami. Schwarz awansował na drugie miejsce z piątego, a Matt na trzecie z 17. Bliski podium był 15. po pierwszym przejeździe Brytyjczyk Dave Ryding, który do Matta stracił zaledwie 0,01 s. Michał Jasiczek, jedyny Polak, który wystartował w zawodach, nie ukończył pierwszego przejazdu.

Kolejne zawody męskiego Pucharu Świata odbędą się 1-3 grudnia w Beaver Creek (USA). Alpejczycy dwukrotnie będą rywalizować w konkurencji zjazd, przewidziano także jeden supergigant.