Rehabmed przywiezie za darmo wyroby medyczne i pomoże w realizacji zlecenia

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
pixabay
Rehabmed z Opola pomoże ciężko chorym Opolanom w realizacji comiesięcznego zaopatrzenia medycznego. Pieluchomajtki, cewniki czy worki stomijne dowiezie za darmo własnym transportem. Wystarczy zadzwonić.

Każdego miesiąca ciężko i przewlekle chorzy ludzie potrzebują różnego rodzaju zaopatrzenia medycznego. To m.in. pacjenci onkologiczni, stomijni, cukrzycowe dzieci i dorośli. Potrzebne im są np. pieluchomajtki, worki stomijne, cewniki, wkłucia do pomp insulinowych itp.

NFZ - rozporządzeniem z 17 marca - zezwolił na wystawianie zleceń na takie artykuły w tamach teleporady oraz umożliwił wysyłkę towaru firmami kurierskimi.

- Zauważyliśmy, że ludzie przestali przychodzić do naszych sklepów, bo boją się koronawirusa. Sprzęt jednak muszą jakoś dostać. Rozporządzenie NFZ częściowo rozwiązuje problem, gdyż nie wszyscy pracownicy firm kurierskich są wyposażeni w środki higieny osobistej, a pacjenci, do których jest kierowane zaopatrzenie, są na ogół obarczeni współistniejącymi chorobami. W celu zapewnienia dostępu do wyrobów medycznych uruchomiliśmy telefoniczne zamawianie dostaw pod numerem 730 63 63 50. Pacjenci z całego województwa mogą w ten sposób złożyć zapotrzebowanie, a my je naszym transportem bezpłatnie dowieziemy - mówi Marek Gryszpiński z Rehabmedu.

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z tej formy pomocy powinni najpierw poprosić swojego lekarza o wystawienie zlecenia. Następnie należy zadzwonić do Rehabmedu i podać kod zlecenia.

Po weryfikacji kodu w systemie informatycznym, pracownik Rehabmedu oddzwoni i ustali termin dowozu. Firma ma na Opolszczyźnie 12 sklepów medycznych i zapewnia dowóz w całym województwie.

Pracownik Rehabmedu przyjedzie odpowiednio ubrany i wyposażony w środki do dezynfekcji. Będzie miał także przy sobie terminal, co umożliwi transakcję bezgotówkową.

Niestety jeszcze nie wszyscy lekarze w regionie wystawiają zlecenia elektroniczne. Wielu wciąż daje pacjentowi dokument ręcznie wypisany, z którym trzeba zwrócić się do NFZ o potwierdzenie.

Takie zlecenie można przekazać do oddziału NFZ faksem, w formie skanu czy pocztą mailową. Pacjent po pozytywnym zweryfikowaniu zlecenia otrzyma z NFZ informację o wygenerowanym przez system e-ZWM numerze zlecenia (np. telefonicznie lub poprzez e-mail). Zlecenia do opolskiego oddziału NFZ można przesyłać na adres mailowy: [email protected] wraz z podaniem numeru telefonu do ewentualnego kontaktu zwrotnego.

Pracownicy Rehabmedu pomogą opolskim pacjentom także w przypadku wystawienia zlecenia papierowego i sami załatwią sprawę z NFZ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska