Redakcja
Bramkarz Skalnika Grzegorz Bąk
Bramkarz Skalnika Grzegorz Bąk Sławomir Mielnik
Nasz III-ligowiec zremisował z grającym o klasę wyżej GKS-em Jastrzębie 1-1.

Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni w czeskich Mikulowicach. To drugie spotkanie kontrolne dla Skalnika w okresie przygotowawczym. W pierwszym pokonał grających w "okręgówce" Czarnych Otmuchów 2-0.

Bramkę dla Skalnika zdobył w 65. min Sebastian Lewandowski. Rywale wyrównali cztery minuty później.

- Jestem zadowolony - mówił trener Skalnika Grzegorz Kutyła. - Byliśmy w tym spotkaniu zespołem nieco lepszym od teoretycznie mocniejszych rywali. Stworzyliśmy kilka dogodnych okazji i szkoda, że zdobyliśmy tylko jednego gola. Nie wynik jest jednak najważniejszy.

W pierwszej połowie dwie dobre okazje miał testowany napastnik Karol Gajos (Puma Pietrzykowice). Po przerwie na listę strzelców mógł się wpisać sprowadzony z MKS-u Kluczbork Piotr Sobotta.

W środowym meczu nie zagrał najlepszy snajper Skalnika - Tomasz Jaworski, który narzeka na drobną kontuzję.
Kolejny sparing Skalnik zagra w sobotę na sztucznym boisku w Kluczborku z czołowym zespołem I grupy klasy okręgowej - Rolnikiem Wierzbica Górna. Przebywający na zgrupowaniu w Głuchołazach zespół z Jastrzębia w piątek zmierzy się natomiast z liderem IV ligi opolskiej - Oderką Opole.

Skalnik: G. Bąk (46. Kos) - Hałaj (80. T. Witkowski), Z. Bąk (46. Kulej), Parada (46. Kardas), Grodzki (46. Szeląg) - Stencel (46. Paciorek), Grabowski (46. Wilusz), Lewandowski (75. Grabowski), Worek (46. K. Witkowski) - Gajos (46. Sobotta), Gortowski (75. Chrobot). Trener Grzegorz Kutyła.