Roaming w UE. Ile zapłacisz za telefon i internet po...

  Roaming w UE. Ile zapłacisz za telefon i internet po 15.06.2017? [CENY ORANGE, T-MOBILE, PLUS, PLAY]

  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Źródło: TVN 24

  15 czerwca 2017 wchodzą w życie ustalone przez Unię Europejską zasady dotyczące opłat za roaming w 28 krajach. Najwięksi operatorzy - Orange, Plus, Play i T-Mobile - podali stawki, które zapłacą w roamingu Polacy podróżujący po Unii Europejskiej.
  Jeśli w drugiej połowie czerwca wyjedziemy za granicę do jednego z krajów unijnych, a także Liechtensteinu, Islandii czy Norwegii, za połączenia telefoniczne zapłacimy mniej niż dotychczas.

  Stawki, które operatorzy mają przedstawić klientom przed wejściem w życie nowych zasad, mają zostać skalkulowane według zasady „Roaming jak w domu”. Oznacza to, że wyjeżdżając na wakacje za granicę do jednego z tych krajów, za połączenie telefoniczne czy SMS-a zapłacimy stawkę nie wyższą niż skalkulowaną za taką samą usługę w kraju.

  - Jeżeli płacisz za miesięczny pakiet minut, SMS-ów i danych w swoim kraju, każde połączenie, sms lub przesył danych za granicą na terytorium UE zostaną naliczone w ramach tego pakietu, tak jakbyś przebywał w kraju ojczystym – bez dodatkowych opłat - podała na swojej oficjalnej stronie Komisja Europejska. Działający w naszym kraju operatorzy już zaczęli podawać cenniki obowiązujące po 15 czerwca.

  Podobne zmiany wprowadziły w swoich cennikach operatorzy Plus, T-Mobile i Play.

  ROAMING UE 2017  ROAMING UE 2017: ORANGE
  ORANGE jako jedyna sieć oferuje roaming w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat, dla abonentów, którzy obecnie korzystają z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci.
  • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE
  • Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE
  • Internet w UE - 0,04 zł/1 MB

  Zobacz szczegółowy cenny operatora

  ROAMING UE 2017: T-MOBILE
  Od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z nowej oferty roamingowej pozwalającej na wykorzystanie krajowych pakietów usług również w Europejskim Obszarze Gospodarczym obejmującym UE oraz Islandię, Norwegię i Liechtenstein. Oznacza to, że w T-Mobile wszyscy użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać w całej Unii Europejskiej. W przypadku pakietów danych w roamingu w UE, główną zasadą jest, że im wyższy abonament czy opłata za usługi telekomunikacyjne zawierające pakiet danych, tym większy jest pakiet danych, z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty.

  Więcej informacji o wprowadzanych zmianach oraz szczegółowe cenniki usług dla strefy roamingowej 1A będą dostępne na stronie www.t-mobile.pl.

  ROAMING UE 2017: PLUS
  Polkomtel wprowadził dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

  Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

  Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad roamingu na terenie UE są dostępne na stronie internetowej operatora.

  ROAMING UE 2017: PLAY
  Od 15 czerwca 2017 r. wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Także wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu. W ten sposób PLAY w pełni realizuje zasadę „Roam Like At Home”.

  W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta klient.

  W przypadku klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej.

  Więcej informacji o warunkach nowej oferty roamingowej będą dostępne na stronie Play.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo