Rozłam w partii Szymona Hołowni na Opolszczyźnie. Odeszło kilku działaczy w tym przewodniczący struktur wojewódzkich

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Mirosław Dragon/Archiwum
Poseł Adam Gomoła potwierdził, że trzy osoby z zarządu regionu partii Polska 2050 Szymona Hołowni na Opolszczyźnie, złożyły rezygnację z członkostwa. Wśród nich jest dotychczasowy przewodniczący regionu Piotr Sitnik.

- Znam przyczyny rezygnacji Piotra Sitnika. To nie jest żaden przejaw konfliktu pomiędzy nami – mówi portalowi nto.pl poseł Adam Gomoła, jedyny parlamentarzysta Trzeciej Drogi z Opolszczyzny. – Rozstajemy się w dobrych relacjach. Rezygnacja Piotra jest związana z nadchodzącymi wyzwaniami, jakie na niego czekają w województwie, a które wymagają zrzeczenia się członkostwa w partii.

Według posła Gomoły z podobnych przyczyn rezygnację z członkostwa w Polska 2050 złożyły jeszcze dwie osoby z zarządu regionu – Aleksandra Pawlik i Karolina Sobok.

Piotr Sitnik jest dyrektorem szkoły i wieloletnim działaczem samorządowym w Kluczborku, gdzie pełni funkcje wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Przewodniczącym Zarządu Regionu Polska 2050 został w grudniu 2022 roku, w czasie pierwszych wyborów w regionie. Został też delegatem do Rady Krajowej.

W wyborach parlamentarnych jako kandydat Trzeciej Drogi uzyskał głosy prawie 7 tysięcy wyborców z Opolszczyzny, połowę w powiecie kluczborskim. Chcieliśmy go zapytać o przyczynę rezygnacji, ale nie odbiera telefonu.

W przyszłym tygodniu mają się odbyć wybory uzupełniające w opolskim regionie Polska 2050. W pięcioosobowym zarządzie obecnie pozostały dwie osoby – Adam Gomoła i Janusz Tomczak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska