Rozmowy o opolskim biznesie. Bilans po 7 latach działalności i nowości w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu

Partnerem cyklu jest Toyota Szic Opole

Wideo

Udostępnij:
W listopadzie mija 7. rocznica powołania Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Jego prezes, prof. Jarosław Mamala, mówi nam o dorobku: czterech budynkach i realizacji wizji M.I.N.D.

Inkubator przedsiębiorczości, budynek laboratoryjny, nowoczesna certyfikowana serwerownia - najbardziej zaawansowana cywilna przestrzeń Big Data i budynek rozwojowy hucznie oddawany w maju 2019 rok - to dotychczasowy dorobek Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

O ofercie PNT rozmawiamy z prezesem prof. Jarosławem Mamalą.

Najnowsza parkowa oferta to wrzutnia do obsługi korespondencji - autorski projekt związanych z parkiem firm, z której korzystać mogą działające w PNT firmy.

Z kolei w budynku laboratoryjnym zamontowano skaner i drukarkę 3D. - Dzięki temu mamy kompletne laboratorium inżynierii odwrotnej: od skanerów po specjalne oprogramowanie chmurowe na serwerach, co pozwala zeskanować przedmiot, przenieść go do wirtualnej rzeczywistości, lub odwrotnie z stworzony wirtualnie przedmiot wydrukować na drukarce 3D - wyjaśnia prof. Mamala.

W "Rozmowie o opolskim biznesie" prezes parku mówi o pomocy, na jaką w PNT mogą liczyć przedsiębiorcy i planach na najbliższe miesiące.

Dowiedz się więcej na stronie: PNT Opole

Partnerem cyklu jest: Toyota Szic Opole

Pozostałe odcinki: Kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie