Saltex 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce – TOR Dobrzeń Wielki 4-2

O piłkę walczą Adam Makowski i Tomasz Markiewicz
O piłkę walczą Adam Makowski i Tomasz Markiewicz Sławomir Jakubowski
Gracze z Większyc podnieśli się po laniu z poprzedniego tygodnia i pewnie ograli solidną ekipę z Dobrzenia.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli przyjezdni w 8 min, ale uderzenie Krzysztofa Morki, które zmierzało do opuszczonej przez Mateusza Popandę bramki, wybił na róg jeden z obrońców. Po chwili dwie idealne sytuacje mieli miejscowi, ale obie zostały zmarnowane przez Jędrzejczyka i Makowskiego. W końcu w 13 min za sprawą Kierdala, po uderzeniu z najbliższej odległości gospodarze wyszli na prowadzenie. S. Stachura zagrał wzdłuż pola karnego i koledzy pozostało tylko dostawić nogę.

Kierdal w 30 min popisał się pięknym uderzeniem zza linii pola karnego, po którym przewaga miejscowych wzrosła do dwóch trafień. Tuż przed gwizdkiem arbitra na przerwę przyjezdni stracili bramkę numer trzy. Jędrzejczyk, który wcześniej zmarnował dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem, tym razem w pełni się zrehabilitował. Wykorzystał błąd Grabowskiego, który interweniował niefortunnie wybijając piłkę tuż za pole karne i soczystym uderzeniem wpakował ją do siatki.

Sześć minut po przerwie zawodnicy z Dobrzenia zdobyli bramkę, która dawała im nadzieje na to, że w tym spotkaniu jeszcze wszystko jest możliwe. W polu karnym Popanda wpadł na Komora i arbiter podyktował rzut karny. Decyzję podjął dopiero po konsultacji z bocznym arbitrem, co oczywiście sprawiło, że każda ze stron inaczej interpretowała to zdarzenie.

TOR na boisku wrócił zdeterminowany, aby jeszcze powalczyć. Karabin wykorzystał „jedenastkę”, ale jego ekipa nie była w stanie odwrócić losów tego pojedynku. Pozostałe bramki padły w samej końcówce, kiedy wynik był już ustalony.

Po-Ra-Wie Większyce – TOR Dobrzeń Wielki 4-2 (3-0)
1-0 Kierdal – 13., 2-0 Kierdal – 34., 3-0 Jędrzejczyk – 45., 3-1 Karabin – 51. (karny), 4-1 Atroszko – 86., 4-2 Karabin – 89.

Po-Ra-Wie: Popanda – Matyja, Rypa, Kozołup, Atroszko – Makowski, Łebkowski, Kierdal (88. Tracz), Ściański (64. Samborski), S. Stachura (86. K. Stachura) – Jędrzejczyk (69. Szafarczyk). Trener Zbigniew Matyjasek

TOR: Grabowski – Markiewicz, Watras, Wolniaczyk, Zakrzewski (46. Kosecki) – Komor, Sieńczewski, Szymański (84. Latusek), Morka (67. Henke) – Karabin, Achtelik (77. Mehl). Trener Wojciech Lasota

Sędziował: Marcin Biegun (Nysa).
Żółte kartki: Kozołup - Zakrzewski, Karabin. Czerwona kartka: Watras (90. min).