Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Mechnice 1-1

Damian Kampa z Mechnic.
Damian Kampa z Mechnic. Archiwum
Goście zdobyli prawidłowo bramkę, ale sędziowie jej nie uznali. Mieli też piłkę meczową, ale z Paczkowa wracali tylko z punktem.

- Punkt na wyjeździe i w meczu z solidnym zespołem trzeba cenić, ale niewiele on nam daje, a co więcej mogliśmy to spotkanie wygrać, gdyż były dwie idealne ku temu okazję - podsumował Krystian Golec, trener Mechnic.

Najwięcej żalu pozostało po sytuacjach z 37. i 90 minuty. W pierwszej Kampa idealnie dograł do Greinerta, który po raz drugi trafił do siatki. Wcześniej trafił po akcji A. Zyli, który minął dwóch rywali i odegrał do Kampy, a napastnik Mechnic idealnie obsłużył kolegę. Drugi gol nie został uznany, gdyż sędziowie odgwizdali spalonego, którego w zgodnej ocenie wszystkich nie było.

Mechnice miały też piłkę meczową w doliczonym czasie i mogły ponownie prowadzić. Po dobrej akcji i podaniu A. Zyli trzy metry przed bramką znalazł się Greinert, ale nie trafił piłkę. Gospodarze zaczęli za to spotkanie lepiej od dwóch strzałów z dystansu, jednak piłka szybowała obok bramki. W 14. minucie mieli zaś okazję bramową, ale Żmuda obronił strzał głową Fludera.
W drugiej odsłonie gospodarze atakowali większą liczbą zawodników a tym samym zmusili gości do obrony. Sparta szukała gola dość nieudolnie, bo dalekimi podaniami, które w większości padały łupem stoperów rywala.

Przewaga przyniosła efekt tylko raz w 76. minucie. Gol na 1-1 padł po ładnej i składnej akcji. Piłkę wymienili Olszewski z Ł. Krótkiewiczem, a ten pierwszy uderzył po długim rogu. W ostatnim kwadransie zaatakowały Mechnice, ale efektem była tylko minimalnie niecelna próba Kampa.

Sparta Paczków - Mechnice 1-1 (0-1)
0-1 Greinert - 24., 1-1 Olszewski - 76.
Sparta: Czarnecki - Gucwa, Jasiok, Bogdanowicz, Olszewski - Niziołek (60. Szwarga), Jędrocha (82. Michaliszyn), Żeligowski (68. Sypek), Bobiński, Osuchowski - Fluder (66. Ł. Krótkiewicz). Trener Marcin Krótkiewicz.
Mechnice: Żmuda - Tudyka (90. Gajda), Stotko, Kościelny, Bąk (80. Kubas) - Zwoliński, Szopa, Prymula, Greinert - A. Zyla, Kampa. Trener Krystian Golec.
Sędziował: Łukasz Kulesa (Opole).
Żółte kartki: Bogdanowicz, Żeligowski, Ł. Krótkiewicz - Szopa, Tudyka, Stotko.