Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Racławia Racławice Śląskie 2-2

Tomasz Hajduk zdobył obie bramki dla Racławii.
Tomasz Hajduk zdobył obie bramki dla Racławii. Sławomir Jakubowski
Zadowolonych po tym meczu nie było. Goście mieli więcej klarownych okazji, ale remis uratowali w czwartej minucie doliczonego czasu.

Sparta przed przerwą prezentowała się bardzo słabo. Brakowało pomysłu na konstruowanie akcji i zaangażowania. W efekcie już po 10 minutach powinna przegrywać. Po przejęciu piłki w środku pola i akcji D. Hajduka z J. Zalewskim na pozycję wyszedł A. Reiwer. Zdecydował się na techniczny strzał, ale uczynił to źle.

Kolejnej szansy goście nie zmarnowali. Tym razem A. Reiwer zagrał prostopadle między dwoma obrońcami, a T. Hajduk w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Trzecią okazję też miała Racławia. Po rzucie rożnym główkował A. Reiwer, ale Czarnecki był na posterunku.

Po przerwie miejscowi zagrali z większym zaangażowaniem, podeszli bliżej do rywali i zmusili ich do błędów. Pierwszy poważny popełnił w 58. minucie J. Zalewski, który wybijając piłkę źle w nią trafił i przelobowała ona bramkarza. Dopadł jej jeszcze Osuchowski i było 1-1. Siedem minut później Sparta prowadziła.
Po stracie rywala jej piłkarze wymienili kilka podań, a na czystą pozycję wyszedł Bobiński. Minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

W 88. minucie wychodzącego na czystą pozycję T. Hajduka faulował Olszewski i po tym jak zobaczył czerwoną kartkę powędrował przedwcześnie do szatni. Już w doliczonym czasie T. Hajduk raz jeszcze oszukał obrońcę. Tym razem faulem ratował się Jasiok, a ponieważ sytuacja miała miejsce w polu karnym, sędzia zarządził "jedenastkę". Na gola zamienił ją sam poszkodowany.

Sparta Paczków - Racławia Racławice Śląskie 2-2 (0-1)
0-1 T. Hajduk - 21., 1-1 Osuchowski - 58., 2-1 Bobiński - 65., 2-2 T. Hajduk - 90. (karny)
Sparta: Czarnecki - Podobiński, Bogdanowicz, Jasiok, Olszewski - Michaliszyn (46. Fluder), Sypek, Żeligowski, Bobiński, Osuchowski (82. Niziołek) - Szwarga (74. Ł. Krótkiewicz). Trener Marcin Krótkiewicz.
Racławia: Kania - Guzowski, J. Zalewski, Fedyn, Czerniak - A. Reiwer (80. Bubiak), D. Hajduk, Rams, A. Zalewski, Kisiński (61. Maciaszczyk) - T. Hajduk. Trener Marek Malewicz.
Sędziował: Armin Łubniewski (Prudnik).
Żółte kartki: Michaliszyn, Ł. Krótkiewicz, Niziołek. Czerwona kartka: Olszewski (88.).