Saltex 4 liga: TOR Dobrzeń Wielki - Olimpia Lewin Brzeski 2-0

Bohater Dobrzenia Wielkiego Sławomir Sieńczewski.
Bohater Dobrzenia Wielkiego Sławomir Sieńczewski. Sławomir Jakubowski
Z rzutu rożnego i wolnego trafiał Sławomir Sieńczewski, a jego zespołów pokonał przebudowaną, ale dobrze grającą po przerwie ekipę z Lewina Brzeskiego.

Przed przerwą toczyła się wyrównana walka, a obie ekipy zagrożenie potrafiły stworzyć tylko po stałych fragmentach gry. Najbliżej szczęścia był Fluder, który po dośrodkowaniu Malika uderzał w pełnym biegu, ale mało precyzyjnie.

Emocja zaczęły się tuz po przerwie. Najpierw Sieńczewski centrował z kornera, a ku zaskoczeniu wszystkich piłka wpadła do siatki. Za chwilę popularny" Palec" już z premedytacją strzelił z wolnego i Dudzik skapitulował po raz drugi w ciągu zaledwie czterech minut.

Nie mająca już nic do stracenia Olimpia zaatakowała, a sporo ożywienia w jej szeregi wnosili kolejni rezerwowi. Mieli oni wkład w najlepsze okazje, które finalizowali Maj i Dulski, ale w “setkowych" pozycjach zabrakło im zimnej krwi. Poza tym Zagórski raz nie sięgnął piłki mając przed sobą tylko bramkarza, a strzał maja obronił Grabowski.
- W przerwie uczulałem piłkarzy, aby uważali przy stałych fragmentach, a z nich straciliśmy gole, więc w tej kwestii mam żal, a zawodnicy zwyczajnie zawiedli - ocenia Grzegorz Krzyżanowski, trener Olimpii. - W drugiej części zagraliśmy dużo lepiej, ale tym razem brakło koncentracji w polu karnym rywala. Graliśmy nowym zespołem i z pięcioma młodzieżowcami i to chyba cena jaką za to zapłaciliśmy.

Spotkanie mogło się zakończyć nawet wynikiem 4-4. W drugiej połowie dwie wyborne okazje mieli bowiem kontrujący miejscowi. Luptak minął nawet bramkarza, ale zanim uderzył, Dudzik zdążył interweniować. Potem w dobrym stylu obronił także strzał z woleja Malika.

TOR Dobrzeń Wielki - Olimpia Lewin Brzeski 2-0 (0-0)
1-0 Sieńczewski - 47., 2-0 Sieńczewski - 51.
TOR: Grabowski - Malik, Watras, Draguć, Markiewicz - Fluder (85. Zakrzewski), W. Morka (69. Latusek), Sieńczewski, Luptak (75. Wolny) - Komor, Pacześ (24. Rozwadowski). Trener Wojciech Lasota.
Olimpia: Dudzik - Raś (55. Buśko), Moczko, Stawecki, Adasik - Twardowski (70. S. Mączyński), Dulski, Maj, Hraca (61. Jurek), Kramczyński - Zagórski (82. Ruszkiewicz). Trener Grzegorz Krzyżanowski.