Saltex IV liga: Sparta Paczków - Orzeł Źlinice 2-1

Łukasz Krótkiewicz uderzył celnie z rzutu wolnego z 20 metrów.
Łukasz Krótkiewicz uderzył celnie z rzutu wolnego z 20 metrów. Sławomir Jakubowski
Wszystkie bramki w Paczkowie padały po stałych fragmentach gry. Decydującą z rzutu wolnego zdobył dla miejscowych Łukasz Krótkiewicz.

Pierwszy celny strzał w meczu dwóch czołowych ekip dał bramkę niżej notowanemu od lidera Orłowi. Z rzutu wolnego uderzył Reisig i Folęga skapitulował. Musząc “gonić" wynik Sparta atakowała, a goście skupiali się na defensywie i wyczekiwaniu na szybkie kontry. Po jednej doskonałej mieli przed i po przerwie. Najpierw po błędzie Bobińskiego i starcie w sytuacji strzeleckiej znalazł się Tuński, ale spudłował. W końcówce po strzale Juniora bramkarz wypuścił piłkę z rąk, a obrońca w ostatniej chwili wyprzedził Kowalczyka.

Rosły napastnik Orła był też groźny po stałych fragmentach gry, ale gola nie zdobył.
- Rywal po objęciu prowadzenia miał prostą taktykę, bo nie musiał już atakować i się spieszyć - mówił Marcin Krótkiewicz, trener Sparty. - Mieliśmy inicjatywę i dwie sytuacje, ale Harmata spudłował głową, a Robak niepotrzebnie próbował uderzać nożycami. Wszystko odmieniły dwa stałe fragmenbty gry. W końcówce niepotrzebnie oddaliśmy pole rywalowi, ale mieliśmy szczęście.

Lider z Paczkowa wyrównał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym źliniczan powstało zamieszanie, w którym najwięcej szczęścia miał Szwarga. Piłka spadła mu pod nogi i było 1-1. Wygraną Sparta zapewniła sobie w 84. minucie. Z rzutu wolnego z 20 metrów przymierzył Ł. Krótkiewicz.
- Były momenty w których nam wyraźnie nie szło, brakowało przyspieszenia akcji - dodał M. Krótkiewicz. - Ale znaleźliśmy sposób na rywala inaczej.

Sparta Paczków - Orzeł Źlinice 2-1 (1-1)
0-1 Reisig - 18., 1-1 Fluder - 45., 2-1 Ł. Krótkiewicz - 83.
Sparta: Folęga - Podobiński, Harmata, Robak, Szafarski - Niziołek (84. Michaliszyn), K. Jędrocha (72. Kolasa), Bobiński, Fluder (90. Wróblewski) - Szwarga (75. Gucwa), Ł. Krótkiewicz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Orzeł: Walkowicz - Szpon, Ciach, Reisig, Canabarro (85. Steinhof) - Junior, Malinowski (75. Mokrzycki), Piechaczek, Michałowski (56. Schichta), Tuński - Palzer (56. Kowalczyk). Trener Krzysztof Job.
Sędziował Piotr Kapica (Kędzierzyn-Koźle). Żółte kartki: Robak, Podobiński - Ciach, Reisig. Widzów 270.