Saltex IV liga: Stal Brzeg - GLKS Kietrz 4-0

Archiwum
Tomasz Raczyński (przy piłce) zdobył gola strzałem z 25 metrów.
Tomasz Raczyński (przy piłce) zdobył gola strzałem z 25 metrów. Archiwum
- Do przerwy jakoś się trzymaliśmy i nie odstawaliśmy od rywala, a nawet mieliśmy dwie niezłe akcje - ocenił Areg Gadachik, trener gości. - Po pierwszej straconej bramce zupełnie się jednak rozkleiliśmy.

Zdobył ją dopiero w 47. min Raczyński, popisując się przy okazji fantastycznym strzałem w “okienko" z blisko 25 metrów. Kolejne bramki dla coraz lepiej grających brzeżan były kwestią czasu.
- Przed przerwą dokonywaliśmy złych wyborów - mówił Waldemar Sierakowski, trener Stali. - Zamiast strzelać podawaliśmy i odwrotnie. Po przerwie na boisku pojawili się zmiennicy i wnieśli do naszej gry nową i lepszą jakość.

Na 2-0 podwyższył po dośrodkowaniu z prawej strony Nesterów, którego nikt nie pilnował na 8. metrze. Potem miejscowi szybko wymieniali podania, Kulczycki zagrał do Bonara, a ten podał wzdłuż bramki do Rabandy. Napastnika miejscowych uprzedził Trzcionka, ale interweniował pechowo i piłka znalazła się w siatce.

Strzelanie w Brzegu zakończył rezerwowy Pączek. Po zagraniu Krawcowa zdecydował się główkować z 9 metrów i uczynił to bardzo precyzyjnie.

Stal Brzeg - GLKS Kietrz 4-0 (0-0)
1-0 Raczyński - 47., 2-0 Nesterów - 63., 3-0 Trzcionka - 72. (samobójcza), 4-0 Pączek - 83.
Stal: Raczkowski - Domański, Józefkiewicz, Kotecki, Strząbała (46. Ptak) - Kulczycki (75. Krawców), Raczyński, Świtoń (46. Bonar), Nesterów - Michalak - Rabanda (80. Pączek). Trener Waldemar Sierakowski.
Kietrz: Dzierża - Tołpa, Janicki, Trzcionka, Maleńczak (68. Ilmak) - Fryzel (55. Dworzyński), Czerepak, Zapotoczny, Starodębski (75. Szewczyk) - Churas, Durda (51. Żurawik). Trener Areg Gadachik.
Sędziował Marcin Kochanek (Opole). Widzów 150.