Short Track. Czwórka z Opola startowała w Pucharze Świata

Barbara Kobylakiewicz (z lewej) i Marta Wójcik.
Barbara Kobylakiewicz (z lewej) i Marta Wójcik. Sławomir Jakubowski
Zawody odbyły się w niemieckim Dreźnie. Była to szósta i ostatnia impreza tego cyklu w tym sezonie, a wystąpili na niej reprezentanci AZS-u Politechniki Opole: Barbara Kobylakiewicz, Magdalena Szwajlik, Marta Wójcik i Adam Filipowicz.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim występ w sztafecie na 3000 m.

Opolanki biegnące w polskiej drużynie w gronie najlepszych światowych ekip zajęły 7. miejsce będąc lepszym od sześciu zespołów. W sztafecie męskiej na 500 m było już gorzej. Biało-czerwoni zajęli bowiem przedostatnią 15. pozycję.

Indywidualnie nasi akademicy zajmowali miejsca w czwartej dziesiątce. Filipowicz był 36. (na 51 startujących) na dystansie 1000 m, a na 1500 m zajął 37. miejsce (na 47 osób).

Wśród kobiet na 1500 m Kobylakiewicz była 32., a Wójcik 34. (na 37 zawodniczek), a w drugim biegu na tym dystansie Szwajlik była 38. (na 41 startujących). Na 43 osoby na 1000 m Szwajlik zajęła 36. lokatę, a na 500 m na 41 zawodniczek Wójcik była 33., a Kobylakiewicz 39.