Short track. Młodzież robi wyniki i mamy wielkie nadzieje

Katarzyna Iwach z AZS-u Politechnika na zawodach w Gdańsku była druga w stawce seniorek. Sławomir Jakubowski
Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy AZS Politechnika Opole podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku.

Opolski klub wystawił do rywalizacji 18 łyżwiarzy, którzy zdobyli ostatecznie 23 medale w tym 12 złotych. Co ważne podopieczni Anny Łukanowej-Jakubowskiej i Łukasza Fabjańskiego uzyskiwali bardzo dobre wyniki, które były najlepszymi w karierze, albo w tym roku. Opolanie stawali na podium na poszczególnych dystansach, ale także w punktacji wielobojowej.

W najmłodszej grupie Junior F w klasyfikacji generalnej 2. miejsce zajął Bartosz Dębiński, który był pierwszy na 500 m oraz drugi na 222 m i 333 m. Tuż za ogólnym podium uplasował się Filip Hyjek (stając na najniższym podium na średnim dystansie), a za nim był Jakub Ostrowski (4 miejsce na 333m).

Wśród dziewcząt najlepiej spisała czwarta w generalce Nadia Jakubowska (3. na 500 m). Piąta była Ania Rucińska (3. na 222 m), a dziewiąta Magda Głowacka. W starszej grupie (Junior E) w całych zawodach druga była Oliwia Szeler, która wygrała 500 m, 2. była na 222 m oraz 4. na 333 m. Liliana Albańska sklasyfikowana została na 7. lokacie.

Za to juniorka w grupie D Magdalena Zych wygrała na 500, 1000 i 777 m, pewnie sięgając po triumf w wieloboju. Blisko powtórzenia jej sukcesu była nieco starsza Wiktoria Tkaczuk. Była najszybsza na 1500 i 1000 m, ale nieco słabszy start w sprincie, dał jej ostatecznie srebrny medal. W stawce seniorek mieliśmy dwie łyżwiarki , a pod nieobecność kadrowiczek druga pozycja przypadłą Katarzynie Iwach (2. na 1500 m, 3. na 500 m, 2. na 1000 m). Szósta była Magdalena Wilga.

Nie gorzej spisali się chłopcy. Marek Gierczyk zwyciężył na dwóch dystansach i raz był drugi, co wystarczyło do wygrania kategorii Junior E. W stawce zawodników Junior D Szymon Hyjek zajął w generalce 6 miejsce. Bardzo dobre wyniki zanotował już w gronie seniorów Mateusz Krzemiński. Trzy wygrane na dystansach dały mu końcowy sukces, a tuż za podium uplasował się Krystian Giszka (był 2. na 1500 m oraz 4. na 1000 m). Ósma lokata przypadła Sebastianowi Hydzikowi, głównie za sprawą wygranej na 1000 m.