Siatkarki AZS-u Opole postawiły kolejny krok w drodze do 1 ligi.

Przyjmująca opolskiego zespołu Joanna Kocemba.
Przyjmująca opolskiego zespołu Joanna Kocemba. Mariusz Matkowski
Akademiczki w trzecim meczu półfinału play off pokonały na wyjeździe Olimpię Jawor 3:0. Kolejne mecze zagrają dopiero za sześć tygodni.

W rywalizacji półfinałowej grano do trzech zwycięstw. Nasze zawodniczki okazały się zdecydowanie lepsze. Wszystkie mecze wygrały po 3:0, a zawodniczki z Jawora równorzędną walkę nawiązały tylko w ostatnim secie trzeciego spotkania.

- Jedziemy do Jawora zagrać tylko jeden mecz - mówiła po dwóch zwycięstwach w Opolu libero naszego zespołu Daria Michalak.

Jak zapowiadała tak się stało. W dwóch pierwszych setach nasze zawodniczki wygrały bardzo gładko. To je nieco zdekoncentrowało, a dodatkowo gospodynie w trzeciej odsłonie zaczęły grać znacznie lepiej. Stąd emocje i wyrównana walka we wspomnianym secie. Końcówka należała jednak do naszych zawodniczek.

Wygrywając z drużyną z Jawora opolski zespół znalazł się w gronie ośmiu najlepszych ekip 2 ligi (po dwie z każdej z czterech grup), które walczyć będą o dwa miejsca premiowane awansem do 1 ligi. Najpierw są dwa turnieje półfinałowe planowane na 22-24 kwietnia.

Wiadomo już z kim opolanki będą w nim grały. Jako mistrzynie grupy 2 spotkają się z: mistrzem grupy 1 - Orłem Elbląg, wicemistrzem grupy 3 - ekipą NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki oraz wicemistrzem grupy 4 - Azotami Tarnów.

Po tym co nasze zawodniczki prezentują w tym sezonie stawiane są one w roli bardzo poważnych kandydatek do awansu na zaplecze krajowej elity. Nie może być inaczej, skoro w swojej grupie 2 ligi wygrały wszystkie 23 mecze (20 w fazie zasadniczej i trzy z Olimpią Jawor w półfinale), tracąc w nich zaledwie sześć setów.

- Od początku sezonu jasno mówiliśmy, że interesuje nas tylko awans - mówi prezes opolskiego klubu Tomasz Wróbel. - Nie będzie o niego łatwo, bo tylko dwa zespoły awansują, ale wierzę, że dziewczynom się uda. Mamy mocną drużynę, choć silne są też zespoły z Tarnowa czy Wieliczki, który zagra w drugim turnieju półfinałowym. Nie możemy się jednak nikogo bać.
Nasz klub będzie się starał, żeby turniej półfinałowy z udziałem AZS-u odbył się w Opolu, co oczywiście zwiększyłoby szanse na awans do turnieju finałowego.

Olimpia Jawor - AZS Opole 0:3 ( -19, -17, -27)
AZS: Matyjaszek, Gądek, Myjak, Michalkie­wicz, Kocemba, Czarnawiec, Michalak (libero) - Wilk, Duda. Trener Grzegorz Silczuk.