Siatkarze Stali Nysa wracają z dwoma punktami

Blok był największą bronią Stali Nysa.
Blok był największą bronią Stali Nysa. Oliwer Kubus
Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego w meczu o I-ligowe punkty wygrali 3:2 na wyjeździe z Victorią Wałbrzych.

Początek spotkania numer trzy w ciągu trzech tygodni obu drużyn, tym razem już o ligowe punkty, był bardzo wyrównany. W Wałbrzychu na pierwszą przerwę techniczną miejscowa Victoria "schodziła" prowadząc 8:7. Potem po okresie dalszej zaciętej walki Stal wykorzystała dwie kontry oraz błędy rywala i prowadziła 16:13 i 20:18. Po dwóch podwójnych blokach nasi wygrywali już 23:18 i za chwilę objęli w meczu prowadzenie 1:0.

Wyrównany przebieg miał set drugi, w którym minimalną inicjatywę mieli goście. Wałbrzyszanie przy stanie 17:17 wykorzystali jednak blok i kontrę. To był decydujący moment i meczu było 1:1. W kolejnej partii po błędach rywala i za sprawą skutecznego bloku podopieczni Bułkowskiego zbudowali solidną zaliczkę (11:16) i to odebrało ochotę rywalom. Doskonale funkcjonujący blok nysan był nie do pokonania w kolejnych minutach i Stal wygrała do 18.

Dwa zatrzymane ataki gospodarzy dały naszej drużynie prowadzenie 4:1 i wydawało się, że mecz będzie zmierzał ku końcowi, choć był dopiero początek czwartej odsłony. Za chwilę był remis, a po asach Dzikowicza 11:8 dla gości. Rywal nie odpuszczał i zdobywając dwa punkty z rzędu doszedł na 22:22. O ile miejscowi kończyli akcje, nie potrafili tego uczynić przyjezdni i doszło do tie breaku.
I tak jak przez większość spotkania, tak i w nim dominowała walka punkt za punkt. Dopiero przy stanie 9:8 dla Stali udało się jej przełamać rywala i po ataku z krótkiej odskoczyć na dwa punkty. Ale znów Victoria doprowadziła do remisu. Punktowa zagrywka zakończyła mecz na korzyść Stali.

Victoria PWSZ Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa 2:3 (-20, 21, -18, 22, -13)Victoria: Fijałek, Olczyk, Krulicki, Piórkowski, Kaczmarek, Karpiewski, Mihułka (libero) - Zieliński, Filipiak, Olszewski, Krzywiecki, Kamiński. Trener Krzysztof Janczak
Stal: Szczurek, Piotrowski, Bułkowski, Długosz, Nożewski, Kalembka, Biniek (libero) - Makowski, Dzikowicz. Trener Janusz Bułkowski