Siatkarze z Nysy zdobyli złoty medal na akademickich mistrzostwach Polski w Poznaniu

AZS PWSZ Nysa (od lewej): Marcin Dykta (trener), Roman Palacz (trener), Adrian Szlubowski, Michał Nalborski, Michał Żuk, Paweł Szablewski, Jakub Kowalczyk, Kamil Ratajczak, Bartłomiej Podgórski, Kamil Nieboj, Dawid Migdalski. fot. Ze zbiorów klubu
Słuchacze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w gronie 16 wyższych uczelni krajowych, zajęli 1. miejsce. W drodze do finału, późniejsi mistrzowie, stracili tylko jednego seta.

Mecz finałowy z poznańską Politechniką im. Adama Mickiewicza był bardzo zacięty i od początku układał się po myśli podopiecznych Romana Palacza i Marcina Dykty.

Pierwszego seta nyscy siatkarze wygrali do 21, drugiego do 20. W trzeciej odsłonie gospodarze maksymalnie się zmobilizowali i im przypadło zwycięstwo do 17.

Czwarta, jak się okazało decydująca partia, stała na bardzo dobrym poziomie, była niesamowicie zacięta i niewiarygodnie wręcz długa. Początkowo prowadzili gospodarze, potem gra się wyrównała, raz jeden, raz drugi zespół obejmował prowadzenie. Przy stanie 41:41 (!) dwie piłki należały do siatkarzy z Nysy.

- Dotąd nie oglądałem tak długiego, a przez to emocjonującego i zaciętego meczu
- powiedział Roman Palacz. - Pokonaliśmy dobry zespół, więc z postawy naszych siatkarzy jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni.

Ważne

Ważne

W turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy, które w finale pokonały AWFiS Gdańsk 3:1. W meczu o 3. miejsce Politechnika Częstochowska pokonała 3:0 AGH Kraków. 12. miejsce zajęła Politechnika Opolska, zaś 14. był Uniwersytet Opolski.

Zdecydowanie spokojniejszy był mecz o 3. miejsce, w którym Politechnika Radom łatwo pokonała 3:0 Politechnikę Warszawa. W trzecim secie studenci z Warszawy zdobyli tylko 16 "oczek". Na 5. pozycji uplasował się Uniwersytet ze Szczecina, a na 6. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji z Poznania.