Siatkówka. Mostostal znów mistrzem, Kaman Volley ze srebrem

Redakcja
Radość zawodników Mostostalu.
Radość zawodników Mostostalu. Adrian Sawko
Drużyny z Kędzierzyna-Koźla dominowały podczas 21. mistrzostw Polski oldbojów. Legendarny Mostostal Kędzierzyn-Koźle po raz drugi wywalczył złoty medal.

Najlepsza w historii kędzierzyńskiego klubu ekipa jest niczym wino. Podopieczni Waldemara Wspaniałego wywalczyli kolejne mistrzostwo Polski. Tym razem swoje drugie w kategorii oldbojów.

Mistrzostwa Polski oldbojów rozegrano w kilku kategoriach wiekowych. W gronie „najmłodszych”, do lat 35 (rok urodzenia 1981 i starsi), wystąpiła ekipa Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, która na początku wieku rządziła na polskiej parkietach. Wygrywała ligę, zdobywała Puchar Polski, a w 2003 roku zajęła 3. miejsce Ligi Mistrzów.

Mostostal zaliczany był do grona głównych faworytów i ze swej roli wywiązał się znakomicie, nie przegrywając w turnieju ani jednego seta.

- Najtrudniejszy był pierwszy pojedynek, w którym drugiego seta wygraliśmy na przewagi, a potem z meczu na mecz się rozkręcaliśmy i coraz lepiej graliśmy – mówi Michał Chadała, libero Mostostalu.

Mostostal odzyskał mistrzowski tytuł. Przed rokiem był bowiem trzeci, przegrywając w półfinale z Administratorem Radom.
- W mistrzostwach oldbojów gramy trzeci rok i w tym czasie przegraliśmy tylko jeden mecz, przed rokiem z radomianami - dodaje Chadała. - W tym roku mieliśmy okazję do wzięcia rewanżu i w półfinale pokonaliśmy Administratora.

W fazie grupowej Mostostal wygrał z Volley Club Warszawa (25:14, 27:25) i Leśną Perłą Damons Rybnik (25:17, 25:17). W półfinale kędzierzynianie pokonali 25:13, 25:21 Administratora Radom, a w decydującym meczu również w dwóch setach (25:16, 25:18) Lek-Stom Gorzów Wielkopolski.

Mostostal grał w składzie: Sebastian Świderski, Bartłomiej Soroka, Roland Dembończyk, Jarosław Stancelewski, Damian Pyć, Michał Chadała, Piotr Szpaczek, Aleksander Januszkiewicz, Jakub Michalak, Robert Szczerbaniuk. Trener Waldemar Wspaniały, masażysta Jerzy Mostowski,

Od lat w mistrzostwach Polski oldbojów występuje także inna drużyna z Kędzierzyna-Koźla - Kaman Volley. Ekipa ta rywalizuje w kategorii plus 45 lat i dotarła aż do ścisłego finału.
W decydującym meczu, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, kędzierzynianie przegrali w tie braku 11:15 z XXL Warszawa. Pierwszą partię wygrał Kaman Volley 25:19, a w drugiej przegrał 20:25. Wcześniej, drodze do finału, kędzierzynianie w 4 meczach nie stracili seta.

Kaman Volley grał w składzie: Krzysztof Malczewski, Adam Wiencek, Adam Litner, Marek Kwieciński, Mariusz Błaszczyk, Oleg Szewczuk, Tomasz Paluch, Krzysztof Wojtyłko, Adam Kowalewski, Zbigniew Zarzeczny.