W bloku: Przemysław Jeton (z lewej) i Michał Jutkiewicz.
W bloku: Przemysław Jeton (z lewej) i Michał Jutkiewicz. Fot. Sebastian Stemplewski
Sezon inauguruje AZS Politechnika Cementownia Odra Opole.

Kadra AZS Politechnika Opole

Grzegorz Nalepka, Tomasz Michalak, Michał Jutkiewicz, Maciej Kęsicki, Przemysław Jeton, Piotr Dobrowolski, Michał Jankowski, Mateusz Szewczyk, Marcin Szlendak, Łukasz Swodczyk, Michał Bernyś, Dariusz Noga, Damian Siekański, Bartłomiej Dzikowicz, Mateusz Frąc. Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka,

Nasz męski zespół rywalizować będzie w grupie drugiej II ligi, a w pierwszym spotkaniu sezonu podejmuje w sobotę (godz. 17.00, hala ul. Sosnkowskiego przy DS "Sokrates") Volley Rybnik. W ramach przygotowań do tego spotkania opolanie w ciągu trzech dni zagrali trzy ostatnie mecze kontrolne.

Najpierw w Częstochowie zmierzyli się z ligowym przeciwnikami - Delic-Polem Częstochowa i pewnie wygrali trzy sety, ulegając dopiero w dodatkowo rozegranej partii. Następnie przegrali po walce pięć setów w konfrontacji z I-ligową Stalą Nysa, aby maraton zakończyć wygraną u siebie z Czarnymi Rząśnia. Ten zespół powalczy z AZS-em w lidze, a w sparingu opolanie nadspodziewanie łatwo wygrali trzy sety, a w dodatkowym minimalnie ulegli po długiej walce 33:35.

- Wypadliśmy dobrze, zwłaszcza, że sporo było zmian w ustawieniu wyjściowej szóstki, a każdy zawodnik dostał swoją szansę - mówi trener Zbigniew Rektor. - Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani, a zespół w niemal niezmienionym składzie już okrzepł i się zgrał. Powinien powalczyć o lepsze miejsce niż siódme w poprzednim sezonie, ale wszystko zweryfikuje parkiet. Celem jest uniknięcie walki o utrzymanie, a sparingi pozwalają podchodzić do tego optymistycznie, bo pokonaliśmy faworytów z Rząśni i Lubina.

W przerwie między sezonami nasza drużyna została mistrzem kraju politechnik, zajęła też drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski. Poza tym zagrała kilkadziesiąt spotkań kontrolnych, w których wygrywała z ligowymi rywalami.

W porównaniu z poprzednim sezonem z zespołu odeszli tylko dwaj podstawowi siatkarze: Rafał
Jamrozowicz i Paweł Pietraszko. Dużym wzmocnieniem powinien być Bartłomiej Dzikowicz z Nysy, który występuje na pozycji libero.