Siatkówka plażowa. Kolejny finał Opolan

W akcji Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek.
W akcji Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek. Maja Kozłowska
Bartłomiej Dzikowicz z Nysy i Jędrzej Brożyniak z Turawy zajęli 2. miejsce w Grand Prix Polski mężczyzn podczas Plaży Gotyku Toruń 2015.

Po pierwszej fazie i meczach pierwszych rund turnieju głównego, będącego eliminacją do mistrzostw kraju, w rywalizacji o końcowy sukces pozostało sześć par. Niestety jedna z nich i to opolska, bo z Adamem Parcejem z Opola w składzie (grał z Mateuszem Radojewskim) musiała zrezygnować ze względu na kontuzję.

Tym samym automatycznie do półfinału awansował atakujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle i triumfator turnieju w Kędzierzynie-Koźlu Dominik Witczak wraz Łukaszem Kaczmarkiem. W walce o finał trafili oni na bardzo dobrze dysponowanych w Toruniu Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla. W drugim ćwierćfinale doświadczeni gracze z hali i reprezentanci Polski Daniel Pliński i Marcin Wika ulegli naszej parze Brożyniak - Dzikowicz. Duet ten, który był rewelacją poprzedniego sezonu, wraca do wysokiej dyspozycji i wygrał 21:14, 21:15.

Półfinały były niezwykle emocjonujące i dostarczyły dużą dawkę siatkówki na wysokim poziomie. Najpierw Witczak z Kaczmarkiem przegrali po tie-breaku 1:2 (21:14, 15:21, 12:15) z parą Kujawiak - Bryl, a następnie Brożyniak - Dzikowicz pokonali w setach do 17 i 18 Piotra Janiaka i Jarosława Lecha, którzy w Kędzierzynie-Koźlu byli drudzy.
Mecz o 3. miejsce toczył się już w strugach deszczu i na początku Witczak z partnerem mieli kłopoty. W drugim secie wygrywając do 14 doprowadzili do tie breaku. W nim Janiak z Lechem przy stanie 14:14 zdobyli dwa decydujące punkty.

W finale zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione pary w Toruniu, a Dzikowicz z Brożyniakiem toczyli z rywalami zacięty bój. W pierwszym secie decydowały ostatnie piłki na korzyść naszych, w drugim przeciwnicy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie i wreszcie w ostatni toczył się punkt za punkt. Nerwowa końcówka należała do turniejowej "jedynki" i nasi siatkarze musieli zadowolić się 2. miejscem. Dzikowicz z Brożyniakiem przegrali z parą Kujawiak - Bryl 1:2 (21:19, 16:21, 17:19).

Ostatecznie Parcej z Radojewskim zostali sklasyfikowani na 5. miejscu, a kolejne punkty do rankingu zdobyli zawodnicy Stali Nysa Dawid Bułkowski i Michał Makowski (28. miejsce), para ze Zdzieszowic i Praszki Mateusz Zarankiewicz - Dawid Ogórek (35. miejsce) oraz Mateusz Szewczyk - Dariusz Tkaczuk z Gogolina (38. lokata).