Siatkówka plażowa. Kolejny turniej GPO za nami, w weekend następny

W akcji Julia Budny z Opola.
W akcji Julia Budny z Opola. Sławomir Jakubowski
14 par męskich i 10 żeńskich przystąpiło do kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix Opolszczyzny, a w Głuchołazach przyszło im rywalizować w niezwykle trudnych warunkach w ogromnym upale.

Wśród mężczyzn zwyciężyli po raz drugi w tym sezonie opolanie Bartłomiej Baniak i Marcin Melnarowicz, którzy w finale pokonali tym razem 2:0 Miłosza Zasłonkę i Jeremiasza Mazurka. W spotkaniu o 3. miejsce Adrian Niewiadomski i Marcin Krupa (Wrocław) pokonali natomiast duet z Głuchołaz Michał Nalborski - i Adrian Sdebel.

Baniak z Melnarowiczem po trzech dotychczasowych turniejach awansowali na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzą Tomasz Ciach i Maciej Fąferko z Opola.
Wśród kobiet triumfowały opolanki Julia Budny i Weronika Filipczak, pokonując w decydującym spotkaniu 2:0 parę z Wrocławia Iwona Pelc - Paulina Gryguć. Na najniższym stopniu podium stanęły Marta Jonak i Joanna Moczko z Opola. W punktacji łącznej Iwona Pelc (Wrocław) ma 170 pkt, a na drugie miejsce awansowy pod nieobecność triumfatorek z Suchego Boru Jonak z Moczko, mające na koncie po 140 pkt.

Kolejny turniej z cyklu GPO odbędzie się w najbliższy weekend w Kędzierzynie-Koźlu.