Siatkówka plażowa. Parcej i Dzikowicz znów najlepsi w Plaża Open

Redakcja
Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz prowadzą w cyklu Plaża Open.
Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz prowadzą w cyklu Plaża Open. Maja Kozłowska
Adam Parcej z Opola i Bartłomiej Dzikowicz z Nysy triumfowali na Rynku Wielkim w Zamościu. Tym samym umocnili się na prowadzeniu rankingu Plaża Open.

To był już czwarty z zaplanowanych pięciu turniejów cyklu Plaża Open, a zawody są jednocześnie eliminacją do mistrzostw Polski. Adam Parcej z Opola i Bartłomiej Dzikowicz z Nysy są liderami obu rankingów, a w ostatni weekend zwiększyli przewagę nad rywalami.

Rozstawieni z jedynką Opolanie zapewnili sobie udział w ścisłym finale, pokonując w trzech setach (21:19, 18:21, 15:7) Kamila Kwasowskiego i Bartosza Kujawskiego. W decydującym pojedynku rywalami naszych „plażowiczów” byli Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski, niedawni reprezentanci Polski na mistrzostwach świata U21.

Obie pary spotkały się na zamojskim rynku po raz drugi, bowiem trafiły na siebie w III rundzie i wtedy po dwóch zwycięskich setach po 21:19 górą była młodzież.
W finale liderzy nie dali się już zaskoczyć i wygrywali 21:19, 21:15.
- Wyciągnęliśmy wnioski z wcześniejszej porażki. O wiele lepiej graliśmy pierwszą akcję i to my cieszymy się ze zwycięstwa – komentował Dzikowicz.
W pierwszych rundach opolsko-nyska para pokonała Bartosza Oleksego i Michała Płechę 2:1 (-20, 12, 9) oraz Szymona i Macieja Kaszewiaków 2:0 (17, 15).

Na 7. miejscu rywalizację ukończył Mateusz Zarankiewicz ze Zdzieszowic, grający z Michałem Koryckim (Przysucha). W I rundzie wygrali 2:0 z Bartłomiejem Krzyżanowskim i Michałem Szabłowiczem, a potem musieli uznać wyższość (0:2) duetu Bartosz Lewicki - Tomasz Maziarek.
Po drugiej stronie drabinki pokonali 2:0 Oleksego i Płechę, ale porażka 0:2 z Mateuszem Radojewskim i Bartkiem Malcem nie pozwoliła przystąpić do walki o półfinał.

W eliminacjach zagrali Tomasz Ciach i Józef Gusta z Opola, ale nie zakwalifikowali się do turnieju głównego.