Siedem medali mistrzostw Polski w short tracku dla AZS Politechniki Opolskiej

Mateusz Krzemiński i Magdalena Zych to jedne z największych nadziei Opolszczyzny w sportach zimowy. Sławomir Jakubowski
Z siedmioma medalami z mistrzostw Polski w short tracku wraca AZS Politechnika Opolska. Co ciekawe po trzy z nich były udziałem Mateusza Krzemińskiego i Magdaleny Zych.

Szczególnie kapitalnie spisał się ten pierwszy wszak indywidualnie zdobył po krążku z każdego kruszcu, a do tego pomógł wywalczyć srebro w sztafecie.

Na najwyższym stopniu podium stanął na dystansie 1500 metrów, gdy to poza szybką jazdą wykazał się sprytem i czujnością, albowiem prowadzący przez większość trasy Rafał Anikiej potknął się, co wykorzystał opolanin, prześcignął go i z czasem 2:17.305 ostatecznie triumfował.

To również dało mu prawo startu w superfinale na 3000m gdzie startuje osiem najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. Tym razem opolanin był trzeci co również jest ogromnym sukcesem.

Do tego Krzemiński razem z trójką klubowych kolegów Adamem Filipowiczem, Sebastianem Hydzikiem i Szymonem Hyjkiem zajęli drugie miejsce w sztafecie mężczyzn na 5000 metrów.

Z kolei wspomniana Zych niejako kolekcjonowała brązowe medale, wszak wywalczyła je trzy. Najpierw na dystansie 500 metrów, gdzie dała się wyprzedzić tylko tak świetnej zawodniczce jak Natalia Maliszewska oraz Nikoli Mazur. Dzięki temu też mogła startować w superfinale na 3000 metrów, gdzie również dojechała jako trzecia.

Następnie w sztafecie na tym samym dystansie wraz z Lilianą Albańską, Wiktorią Tkaczuk Magdaleną Warakomską i Magdaleną Wilgą także stanęły na trzecim stopniu podium.

Na tym nie koniec bo w klasyfikacji generalnej Krzemiński zajął drugie miejsce, zostając tym samym wielobojowym wicemistrzem Polski, a dziewiątą lokatę zajął Sebastian Hydzik. Zych z kolei została sklasyfikowana na szóstej pozycji, a Tkaczuk lokatę niżej. Magdalena Wilga zajęła 18. miejsce, a Liliana Albańska 22.