Skat. Zawodnicy z Opolszczyzny brali udział w mistrzostwach świata

Jan Nowak (w dolnym rzędzie trzeci od lewej) zakończył zmagania w turnieju indywidualnym w czołowej "dziesiątce". archiwum prywatne
Roman Sklorz i Krzysztof Rother z klubu Komax Opole-Borki oraz Jan Nowak z Victorii Tranzyt Chróścice reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w kanadyjskim Edmonton.

Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Nowak, który w turnieju indywidualnym zajął wysokie 9. miejsce (a po 15 seriach, gdy rozstrzygał się awans do czołowej „szesnastki”, zajmował nawet 6. lokatę). Sklorz finiszował na 36., a Rother na 102. pozycji. Łącznie z zmaganiach brało udział 126 graczy.

Nasi zawodnicy rywalizowali też w kategorii tandemów. Nowak wraz Leszkiem Szatkowskim, z klubu Krajna Złotów, uplasowali się na 10. miejscu. Z kolei para Sklorz-Rother była 19. (na 22 pary).

Wszyscy wymienieni współtworzyli też skład tzw. International Team w zmaganiach reprezentacyjnych. Ekipa złożona z członków kilku krajów, które samemu nie były w stanie wystawić 12-osobowej drużyny (Polska, Francja, Austria, Australia), rywalizowała z Niemcami, Kanadą oraz USA i ostatecznie zajęła 2. miejsce.