Sparingi: remis w starciu MKS-u Kluczbork z Ruchem Zdzieszowice, zwycięstwo Stali Brzeg

Mateusz Pałach zdobył cennego gola dla Ruchu Zdzieszowice.
Mateusz Pałach zdobył cennego gola dla Ruchu Zdzieszowice. Oliwer Kubus
MKS Kluczbork zremisował z Ruchem Zdzieszowice 1-1, a Stal Brzeg pokonała Czarnych Jelcz-Laskowice aż 7-2.

W Kluczborku tamtejszy MKS, występujący w 2 lidze, zremisował 1-1 z grającym poziom niżej Ruchem Zdzieszowice. Wynik otworzył na początku drugiej połowy Dmytro Fedota z ekipy gospodarzy, a wyrównał w samej końcówce Mateusz Pałach.

Miejscowi zagrali w składzie:

Majchrowski - Kubiak, Gierak, Nakrosius, Nitkiewicz - Baraniak, Glanowski, Fedota, Bodziony - Michał Kojder, zawodnik testowany. Grali także: Kleemann, Brodziński, Skoczylas, Nykiel, Deja, Reisch. Ruch rozpoczął w ustawieniu Sochacki - Nowak, Bachor, Kozłowski, Grabas - Sotor, Damrat, Czajkowski, Rudnik - Kryworuszczak, Czapliński, a a po przerwie zagrali: Żurawski - Polak, Bachor, Weremko, Grabas - Pałach, Wieczorek, Sypek, Zapotoczny - Wolny, Kiliński.

Z kolei Stal Brzeg, w drugim tegorocznym sprawdzianie, wygrała aż 7-2 z zespołem dolnośląskiej ligi okręgowej - Czarnymi Jelcz-Laskowice. Do przerwy brzeżanie prowadzili 2-1, a worek z bramkami na dobre rozwiązał się po zmianie stron. Podobnie jak w pierwszym meczu sparingowym, również w środę trener Krystian Pikaus wystawił dwie jedenastki, a jednocześnie przetestował kolejnego zawodnika (tym razem był to napastnik), który zgłosił chęć gry w Stali i pokazał się strzelając gola. Pozostałe bramki dla Stali zdobyli: Aleksander Januszkiewicz, Jakub Żmuda, Michał Sikorski, Tomasz Gajda, Mateusz Dychus i Maciej Szymkowiak.