Sparingowa porażka Gwardii Opole

Nenad Zeljic zdobył pięć bramek dla gwardii.
Nenad Zeljic zdobył pięć bramek dla gwardii. Oliwer Kubus
W trzecim meczu kontrolnym nasi piłkarze ręczni przegrali w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 24-29.

Dla naszego zespołu, przygotowującego się do rozgrywek Superligi był to trzeci sprawdzian. Po remisie z Zagłebiem 27-27 i wygranej z Górnikiem Zabrze , podopieczni Rafała Kuptela i Michała Skórskiego doznali pierwszej porażki. W meczu tym wystąpili bez kontuzjowanego Suchowicza, który nie zagra w sezonie i Gwardia szuka bramkarza. Do dyspozycji nie był też wracający po urazie Milas oraz Mokrzki.

Spotkanie w Lubinie zaczęli jednak bardzo dobrze, a obrony Malchera i kontra Knopa dały im prowadzenie 2-0. W kolejnych minutach miejscowi poprawili jednak defensywę, a pod naszą bramką nie do zatrzymania był zwłaszcza Gumiński. Zagłębie zdobyło trzy bramki z rzędu i zaczęło budować przewagę. Nasi za sprawą Tarcijonisa i Zeljica zmniejszyli dystans z trzech do jednej bramki (12-11), ale w dwóch kolejnych akcjach rywal zanotował przechwyty i ostatecznie po 30. minutach wygrywał 16-12.

W drugiej połowie grający bardzo ostro i nie przebierający w środkach zawodnicy z Zagłębia zamurowali dostęp do własnej bramki, a gwardziści choć dochodzili do pozycji rzutowych to nie potrafili pokonać stojącego między słupkami Szamrylo.

Tymczasem po drugiej stronie parkietu nie myli się Dzono i Halilbegović, a zwłaszcza Krieger. W efekcie w 50 minucie Zagłębie miało już dziewięć trafień przewagi. W końcówce nasz beniaminek zmniejszył tylko część strat i trzy minuty przed końcem strata stopniała do czterech bramek.
Kolejny sparing Gwardia zagra w Opolu 12 sierpnia, a rywalem będzie Górnik Zabrze.

Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 29-24 (16-12)
Zagłębie: Małecki, Szamrylo - Gumiński 7, Stankiewicz 1, Szymyślik 2, Macharashvili 1, Halilbegović 5, Krieger 6, Czuwara 1, Dzono 4, Marciniak 1, Pietruszko 1, Dziwiński.
Gwardia: Malcher, Zając, Zembrzycki - Łangowski 4, Zeljic 5, Rumniak, Ciosek, Kedzo 3, Jankowski 3, Swat 2, Simic 1, Prokop, Trojanowski, Knop 4, Tarcijonas 2, Siwak, Stańko.