Sporty motocyklowe. Podwójny sukces Jakuba Kucharskiego

Michał Sikora
Jakub Kucharski zgromadził w mistrzostwach kraju superenduro najwięcej punktów, ale w całym cyklu zajął 2. miejsce. Michał Sikora
Jakub Kucharski niedawno sięgnął po wicemistrzostwo Polski w enduro w klasie junior, a w weekend dołożył do tego srebro MP w superenduro.

W decydującej piątej rundzie tego ostatniego cyklu w Mysiadle na Mazowszu nasz motocyklista bronił pozycji lidera. 19-letni opolanin do rywalizacji w klasie junior przystąpił z przewagą 21 punktów nad drugim Adamem Tomiczkiem (Wiraż Cieszyn).

Nasz zawodnik dwa wyścigi kończył bezpośrednio za swoim najgroźniejszym rywalem, zajmując w zawodach drugie miejsce. Wygrał Tomiczek, a trzecie miejsce zajął Karol Paśko (Eter Rymanów), który w wyścigach przyjeżdżał na pozycjach 3. i 4.

W klasyfikacji sezonu Kucharski zgromadził 172 pkt, zaś Adam Tomiczek 15 punktów mniej. Tyle, że zgodnie z regulaminem rozgrywek dwa najmniej punktowane wyścigi ze wszystkich rund zostały odliczone każdemu zawodnikowi i w ten sposób Kucharskiemu odjęto 27 punktów, a Tomiczkowi żadnych, ponieważ opuścił w sezonie dwa wyścigi.

Taki obrót sprawy spowodował, że ostatecznie Kucharski musiał zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Zwyciężył Tomiczek, a trzecie miejsce zajął Damian Magierowski (CKM Cieszyn). W klasie Open tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie nieobecny w Mysiadle Paweł Szymkowski z CKM-u Cieszyn.

Dla Kucharski to jednak nie koniec startów, gdyż w poniedziałek wyjechał z ekipą narodową na Sardynię, gdzie razem z Pawłem Szymkowskim, Adamem Tomiczkiem i Rafałem Bracikiem wystartuje w sześciodniowych mistrzostwach świata zespołów narodowych i klubowych.