Jakub Jabłoński
Stal sensacyjnie wygrała z Górnikiem! Drużyna Kieresia pokazała charakter
Stal sensacyjnie wygrała z Górnikiem! Drużyna Kieresia pokazała charakter PAP/Darek Delmanowicz
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec sensacyjnie wygrała z Górnikiem Zabrze (2:1) na otwarcie niedzielnych meczów PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kamila Kieresia od 55 minuty grali w osłabieniu, po tym jak Bert Esselink ujrzał czerwoną kartkę, a mimo to zdołali utrzymać prowadzenie.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Spotkanie na Podkarpaciu kapitalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Jana Urbana. W 9. minucie Szymon Czyż pognał na bramkę strzeżoną przez Mateusza Kochalskiego i perfekcyjnym płaskim strzałem nie dał mu absolutnie żadnych szans. Golkiper drużyny gospodarzy mógł tylko patrzeć jak futbolówka go mija i wpada do bramki przy dalszym słupku.

Gospodarze jednak tak szybko jak bramkę stracili potrafili również momentalnie odpowiedzieć. Mateusz Matras w 15. minucie najprzytomniej się zachował po rzucie rożnym kapitalnie zamknął centrę dostawiając stopę i zimną krwią wbił piłkę do bramki. Parę chwil po wyrównaniu Matras stanął również przed szansą wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie. Ostatecznie po efektownym strzale w polu karnym Górnika przestrzelił delikatnie nad bramką.

Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym na tablicy. Mimo słabszego początku ekipa Kieresia z minutę na minutę coraz lepiej wyglądała i dochodziła do sytuacji bramkowych.

W drugą odsłonę spotkania zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy za sprawą białoruskiego napastnika - Ilii Skhurina objęli prowadzenie. W 51. minucie snajper idealnie wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową zmieścił futbolówkę w siatce. Jednak parę minut później Bert Esselink obejrzał czerwoną kartkę na ostatnim piłkarzy Górnika Zabrze, który akurat sunął z kontrą. Decyzja arbitra nie mogła być inna. Holender znalazł się poza placem gry!

Do samego końca przyjezdni próbowali doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. Ostatecznie Górnik Zabrze po czterech zwycięstwach z rzędu (trzy w ekstraklasie oraz jeden w Pucharze Polski) przegrywa pierwszy mecz. Katem okazała się rozczarowująca w tym sezonie Stal Mielec, która niedzielnym zwycięstwem zbliżała się do podopiecznych Jana Urbana w tabeli na dystans jednego "oczka".

• Łiukasz Gerstenstein - 4
  • Krzysztof Wołkowicz - 3 (Alvis Jaumzens - 3)
  • Maciej Domański - 3
  • Ilja Szkurin - 4

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 3
  • Norbert Barczak - 3 (Boris Sekulić - bez oceny)
  • Rafał Janicki - 3
  • Kryspin Szcześniak - 2
  • Michal Siplak - 3 (Erik Janża - bez oceny)
  • Damian Rasak - 3
  • Daisuke Yokota - 3
  • Szymon Czyż - 4 (Filipe Nascimento - 3)
  • Dani Pacheco - 3 (Paweł Olkowski - 4)
  • Adrian Kapralik - 4
  • Sebastian Musiolik - 3 (Piotr Krawczyk - 3)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Reprezentacja Polski w listopadzie zagra dwa spotkania - z Czechami i Łotwą. Michał Probierz w czwartek ogłosił powołania. Po raz kolejny nie brakuje niespodzianek. Do kadry wraca zawodnik, który niedawno został skreślony przez większość kibiców.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. Są...