Stal Nysa odwróciła losy meczu i wygrała 3:2 z wiceliderem Projektem Warszawa. Jest już krok od udział w play-off

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Jakub Steinborn
Chociaż przegrywała już 0:2, PSG Stal Nysa sprawiła niespodziankę i w meczu 28. kolejki wygrała we własnej hali 3:2 z Projektem Warszawa. Przybliżyło ją to play-off.

Chociaż zajmująca 7. miejsce w tabeli PlusLigi Stal Nysa pilnie potrzebuje punktów w walce o play-off, mało kto spodziewał się, że zdobędzie je w meczu z wiceliderem z Warszawy. Cele obu drużyn są w tym momencie kompletnie odmienne. Projekt walczy w tym sezonie o medale, na arenie międzynarodowej zdobył również puchar Challenge Cup.

Pierwsze dwa sety Stal przegrała do 20. Oba miały jednak zupełnie inny przebieg. W pierwszej części zacięta walka trwała do stanu 18:18, potem przy zagrywce Jana Firleja to jednak goście odskoczyli na 3 punkty, a w końcówce tylko powiększali przewagę. W drugim secie Projekt zdobył przewagę już na początku (11:6), którą konsekwentnie utrzymał do końca partii.

Stal podjęła walkę w trzecim secie, który był najbardziej zacięty. Toczyła się w nim walka punkt za punkt. Po ataku z przechodzącej piłki Dominika Kramczyńskiego Stal wyszła na prowadzenie 22:20. Chwilę później był już remis, a wszystko musiało rozegrać się na przewagi. Po błędzie w ataku Artura Szalpuka Stal wygrała 26:24.

Świetną grę Stal utrzymała również w czwartej partii, którą gładko wygrała do 17. Wszystko miało rozstrzygnąć się w play-off.

Decydujący set był bardzo wyrównany do stanu 8:8. Potem to jednak gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców wyszli na kilkopunktowe prowadzenie, które powiększali już do końca. Odwrócili losy meczu i wygrali to ważne spotkanie 3:2.

Po tym meczu Stal wciąż zajmuje 7. miejsce. Ma już 42 punkty na koncie, jednak swoje spotkania w tej kolejce rozegrają jeszcze mający 2 punkty mniej Indykpol AZS Olsztyn (z Treflem Gdańsk) oraz będąca 3 punkty za żółto-niebieskimi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (ze Ślepskiem Suwałki).

Stal zagra jeszcze dwa mecze, kiedy to zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki (2 kwietnia) i Aluronem Wartą Zawiercie (6 kwietnia).

PSG Stal Nysa- Projekt Warszawa 3:2 (20:25, 20:25, 26:24, 25:17, 15:11)
Stal: El Graoui (23), Muzaj (23), Kramczyński (7), Zhoukoski (3), Zerba (3), Włodarczyk (3), Szymura (libero) oraz Gierżot (19), Kapica, Kosiba i Szczek (1)
Projekt Kowalczyk (9), Firlej (2), Tillie (9), Wrona (1), Weber (28), Szalpuk (18), Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Gruszczyński (libero), Averill (7) i Borkowski (3)