Straż Miejska w Opolu kupi nowe kamery monitoringu. Gdzie się pojawią?

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Fot. Karolina Misztal
Straż Miejska planuje zakup nowych kamer. Część z nich ma zastąpić bardziej wysłużone urządzenia, inne umożliwią objęcie monitoringiem nowych części miasta.

W korekcie budżetu głosowanej na wrześniowej sesji zawartych było przeznaczenie 50 tys. zł na rozbudowę miejskiego systemu monitoringu. Tomasz Kaliszan, radny Koalicji Obywatelskiej, dociekał na co konkretnie mają być przeznaczone te pieniądze.

Krzysztof Maślak, komendant Straży Miejskiej, wskazywał, że za pieniądze te jednostka chce wymienić pięć kamer na bardziej nowoczesne: przy gmachu Poczty Polskiej, na parkingu na Wyspie Bolko, na ulicach Bytnara Rudego i Szarych Szeregów oraz na kąpielisku Bolko.

– Ta kwota powinna wystarczyć na zakup ośmiu urządzeń. Oprócz wymiany pięciu kamer chcemy zainstalować nowe urządzenia na pl. Wolności, na skrzyżowaniu ulicy Reymonta z Ozimską oraz na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Łangowskiego i Kominka – wyliczał Krzysztof Maślak.

Komendant Straży Miejskiej zapowiedział też, że stan pięciu kamer przewidzianych do wymiany będzie jeszcze sprawdzony. - Jeśli będą się do tego nadawały, to planujemy zamontować je w rejonie skrzyżowania ulicy Wrocławskiej z Niemodlińską – mówił.

Dodajmy, że na sesji pojawił się też temat braku monitoringu na placu Daszyńskiego. Tłumaczono to faktem, że nie sposób tam zamontować kamer sterowanych radiowo, a możliwość wpięcia do sieci światłowodowej ma być dopiero sprawdzona. Do tego czasu funkcjonariusze mają częściej zaglądać na plac.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska