Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73

Paweł Sładek
Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73
Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73 Mirosław Szozda
Weegree AZS Politechnika Opolska pokonał wicelidera tabeli Suzuki 1 Ligi, GKS Tychy. Opolanie wygrali głównie dzięki deklasacji rywala w czwartej kwarcie.

Przewaga akademickiej drużyny była jednak budowana od pierwszych akcji. Nie należy bowiem pomijać pierwszej części spotkania w tym zwycięstwie, choć przewaga zbudowana w jej trakcie nie była tak imponująca, jak w ostatniej kwarcie. Niemniej dzięki skuteczności na otwarcie i zamknięcie rywalizacji koszykarze Weegree mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Środkowa faza meczu obfitowała w zacięte pojedynki, wyrównane starcia i akcje „punkt za punkt”. Nie dziwi więc, że ich rezultat był bliski remisu. Do ostatniej kwarty Akademicy przystępowali z dwoma „oczkami” przewagi, ale to, co wydarzyło się w jej trakcie… pokazuje tylko siłę opolskiej drużyny. W końcu niecodziennie wygrywa się 21:8 na przestrzeni 10 minut, i to z drużyną będącą w świetnej formie w tym sezonie.

Na uwagę zasługuje występ Huberta Pabiana, zdobywcy 25 punktów. Swoją niemałą cegiełkę dołożyli również Adam Skiba (13), Marcin Kowalczyk (12) i Jakub Kobel (11).

Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73 (28:22, 20:20,19:23, 21:8)