Święto Województwa Opolskiego 2019. Opolanie dobrze bawią się w Mosznej [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Święto Województwa Opolskiego 2019
Święto Województwa Opolskiego 2019 Krzysztof Ogiolda
Festiwal „Opolskie Szmaragdy”, przemarsz orkiestr dętych i mażoretek, miasteczka Opolskiej Marki i Opolskie dla Rodziny przyciągnęły pod zamek na Święto Województwa Opolskiego wielu mieszkańców regionu.

Anna i Adam Wójcikowie do Mosznej przyjechali z 10-letnim Wojtkiem i 9-letnim Maćkiem z Kędzierzyna-Koźla. - Jesteśmy tu drugi raz. Warto w to miejsce wrócić. Tym bardziej, kiedy jest taka pogoda jak dzisiaj. Zamek piękny, miejsca do spacerów dużo. Na pewno zostaniemy tu na dłużej.

Podobnych rodzin było w niedzielę w Mosznej mnóstwo. Najwięcej osób przyciągała scena, na której odbywał się Festiwal Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”. Otworzył go przewodniczący sejmiku Rafał Bartek. Podkreślił, że mieszkańcy mają powody do świętowania. - Są nimi nie tylko 15-lecie wstąpienia do Unii, ale i to, że jesteśmy regionem najfajniejszym, bo się na co dzień dogadujemy – mówił.

Każdy z występujących zespołów, chórów, orkietr, duetów i solistów otrzymywał z rąk wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy i członka zarządu województwa Stanisława Rakoczego okolicznościowy dyplom i nagrodę.

Na festiwalowej scenie wystąpili: „Wilkowianie”, „Rudniczanie”, „Frelki”, „Długomiłowiczanki i Poezja”, zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach, „Nambik” „Centavia”, „Dąbrowianki”, „Wokaliza”, „Bożenki” oraz Studio Piosenki Kluczborskiego Domu Kultury.
Nagrody i brawa dostali także solistki: Monika Morka, Małgorzata Kalińska, Amelia Brandys, Aleksandra Ryszka, Kamila Szpineta i Lena Zientek oraz duet Dorota Szatka i Martyna Preusner.
Zaprezentowali się także: chór Zespołu Pieśni i Tańca Otmuchów, Orkiestra Dęta Szemrowice, Orkiestra Dęta Borki Wielkie, Gminna Orkiestra Dęta w Radłowie, Bialska Orkiestra Dęta oraz Birkenhördter Blasorchester (Niemcy).
Koncert prowadzili Karol Strasburger i Robert Janowski.

Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Otmuchów” otrzymał „szmaragd” już trzeci raz.
- Na co dzień śpiewamy folklor, ale także piosenki biesiadne i okolicznościowe, kolędy i pieśni wielkopostne – mówią panie Anna, Daria i Stanisława. „Opolski Szmaragd” to jest ważna nagroda, z którą wiąże się występ na dużej scenie i dla licznej publiczności. Na co dzień śpiewamy bardziej kameralnie.

Od 19.00 w Mosznej zaprezentują się orkiestry dęte z Polski i z Niemiec oraz mażoretki, a na finał zespół "Poparzeni Kawą Trzy".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska