Święto Wojska Polskiego 2019. Odznaczenia i awanse w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W trakcie uroczystości wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej odebrali medale resortowe, odznaki pamiątkowe oraz medale 20-lecia powstania 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
W trakcie uroczystości wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej odebrali medale resortowe, odznaki pamiątkowe oraz medale 20-lecia powstania 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. kpt. Piotr Płuciennik, Jerzy Smajdor
W związku ze świętem Wojska Polskiego i 100. rocznicą powstań śląskich, żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej spotkali się na uroczystej zbiórce w koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Podczas zbiórki dowódca 10. Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz podkreślił znaczenie Bitwy Warszawskiej, na pamiątkę której święto Wojska Polskiego obchodzone jest właśnie 15 sierpnia.

Podczas wojny polsko - bolszewickiej w 1920 roku, przez kilkanaście dni pod Warszawą, toczyła się bitwa uznawana za jedną z najważniejszych w dziejach świata - mówił Szymon Lepiarz. - Od wyniku tej bitwy zależał los nie tylko odrodzonego po 123 latach niewoli państwa polskiego, ale również losy państw Europy Zachodniej.

Dowódca przypomniał, że Dzień Wojska Polskiego, to nie tylko święto mundurowych ale również pracowników resortu obrony narodowej, dzięki którym możliwe jest funkcjonowanie współczesnych sił zbrojnych.

Nasz wspólny wysiłek i poświęcenie tworzą podstawy suwerenności i niepodległości Ojczyzny - dodał pułkownik.

W trakcie uroczystości wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej odebrali medale resortowe, odznaki pamiątkowe oraz medale 20-lecia powstania 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Pułkownik Szymon Lepiarz wręczył również żołnierzom akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe. Zbiórkę zakończyła defilada pododdziałów 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Zobacz też: Mianowanie w opolskiej jednostce wojskowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska