Szermierka. Dobry występ Startu Opole na międzynarodowym turnieju

Damian Michalak (z lewej) i Michał Rachwalik z trofeami.
Damian Michalak (z lewej) i Michał Rachwalik z trofeami. fot. Klubowe
Trzydziesta trzecia edycja "Challange Vratislavia", uznawanego za największą imprezą świata dla zawodników do lat 15., zgromadziła we Wrocławiu 1740 uczestników z 26 krajów.

W tak doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści z Opola, a największy sukces odniósł Damian Michalak (kategoria wiekowa 1999-2000). Wygrał wszystkie 11 pojedynków, a szczególnie dobrze radził sobie w pierwszych pięciu walkach grupowych, w których zadał 25 trafień, otrzymując tylko 2.

- Damian zaprezentował się znakomicie i muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dobrej jego postawy - ocenił trener Czesław Wojciechowski. - Zawodnik czyni bardzo duże postępy i jeżeli będzie tak dalej, wróżę mu spore sukcesy.

W tej samej kategorii wiekowej 7. miejsce wywalczył Michał Rachwalik, dla którego był to drugi start w karierze. Ich kolega Filip Ralko uplasował się na 23. pozycji, wśród 89 zawodników.

Dobry start zaliczył Paweł Boroń (kategoria 1997-98). W gronie 127 uczestników zajął 12. miejsce, a tylko jedno trafienie dzieliło go od zakwalifikowania się do finałowej ósemki.
Dzielnie spisywała Pamela Gnatowicz (rocznik 1995-96), która wygrała 4 walki grupowe i 4 pucharowe, doznając nieznacznej porażki 13-15 ze zwyciężczynią turnieju Rachelą Kanevsky z Izraela. Opolanka zajęła 6. miejsce.

- Pamela walczyła bardzo dobrze, imponowała poprawną techniką, a przede wszystkim determinacją - skomentował Wojciechowski.