Szpadziści Startu Opole zdobyli trzy medale w turnieju w Drzonkowie

Kadeci Startu: Paweł Boroń (z lewej) i Aleksander Wiśniowski na podium w Drzonkowie. fot. Zbiory klubowe
Trener Startu jest zadowolony z występu naszych szpadzistów.

W międzynarodowych zawodach 'Winobranie" w Drzonkowie rozegranych w kategoriach młodzieżowych bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenera Czesława Wojciechowskiego ze Startu Opole.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Aleksander Wiśniowski i Paweł Boroń, którzy w kategorii kadetów zajęli dwa pierwsze miejsca.

Po zwycięskim przejściu fazy eliminacyjnej spotkali się oni w pojedynku finałowym. - Ta wewnątrzklubowa walka była bardzo zacięta i stała na dobrym poziomie - ocenia trener Wojciechowski.

- Nie często się zdarza, że chwalę swoich podopiecznych, bo uważam, że zawsze może być jeszcze lepiej, ale tym razem nie mam do ich postawy żadnych zastrzeżeń. Wypadli bowiem bardzo dobrze.

Wygrał różnicą jednego trafienia (było 15-14) Wiśniowski i jemu wręczono złoty medal. W zawodach wzięli udział czołowi zawodnicy z kraju w tej kategorii wiekowej, w tym członkowie kadry narodowej.

Inni szpadziści Startu zajęli następujące miejsca: 26. Marcin Skorupa, 28. Marcin Miller. Startowali również najmłodsi szermierze w kategorii dzieci (do lat 11).

Michał Rachwalik wywalczył dla Startu brązowy medal, a jego koledzy uplasowali się także na wysokich pozycjach. Damian Michalak był 5., zaś Filip Ralko 8.