Taekwondo. Medalowy start zawodników z Opola

Jakub Kędziora zdobył pierwsze miejsce na Pucharze Polski Taekwondo Olimpijskiego w kategorii -73kg. Zawody odbyły się w Kórniku w Wielkopolskce.

Dobrze organizacyjnie przygotowany turniej był zawodników z Opola bardzo szczęśliwy. Złoto przywiózł również Filip Maksimczuk w kategorii -45 kg, srebrny medal zdobyła Zuzanna Bereźnicka w kategorii -41 kg, a brązowe medale: Paweł Junik -45 kg, Mateusz Szymczykiewicz -65 kg.

Piąte miejsca w swoich kategoriach zajęli z kolei: Cezary Romańczuk, Rafał Badura, Damian Perz.

W zawodach wzięło udział 400 zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski. Walki odbywały się na pięciu matach, drugi raz wykorzystano nowoczesny system elektroniczny, w którym punkty automatycznie wliczane są po celnych kopnięciach w tułów i kask przeciwnika.