Tak wygląda Olesno nocą z lotu ptaka. Widoki są niesamowite!

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Olesno nocą - widok z lotu ptaka. Zdjęcia dronem wykonał Krzysztof Świtalski.
Olesno nocą - widok z lotu ptaka. Zdjęcia dronem wykonał Krzysztof Świtalski. fot. KSW FOTO Krzysztof Świtalski
Nocne zdjęcia dronem nad Olesnem wykonał Krzysztof Świtalski. Oświetlone miasto wygląda w nocnych ciemnościach całkiem inaczej. Zobaczcie w galerii te piękne fotografie.

Krzysztof Świtalski specjalizuje się w zdjęciach z drona. Już wiele razy fotografował Olesno, m.in. nowy stadion miejski, oleski drewniany kościół świętej Anny, czyli jeden z polskich Pomników Historii, a także miasto o zachodzie słońca.

Tym razem zdjęcia Krzysztofa Świtalskiego pokazują Olesno w nocnej odsłonie.

Na zdjęciach można oglądać nie tylko rozświetlony rynek, ale także oleski kościoły, oświetlone lampami ulicznymi drogi wylotowe z miasta, a także panoramę miasta.

Zabytki i atrakcje Olesna

Na oleskim rynku stoi zabytkowy ratusz, zbudowany w latach 1820-21 na miejscu dawnego z 1640 roku, który spłonął w wielkim pożarze Olesna w 1722 roku. Oleski ratusz od 1880 roku ma fasadę z kolumnowym portykiem zwieńczonym tympanonem. W 1945 roku spłonęła ratuszowa wieża, w której było archiwum miejskie. Ratusz odbudowano po wojnie już bez wieży.

Zabytkowy ratusz jest usytuowany w narożniku przy wschodniej pierzei rynku w Oleśnie. Jest to budynek neoklasycystyczny z sześciokolumnowym portykiem, niegdyś zwieńczony wieżą z zegarem, obecnie zwieńczony trójkątnym spłaszczonym przyczółkiem. Niedawno został odrestaurowany.

Kościół świętej Anny to najbardziej znany zabytek w Oleśnie, wpisany w 2019 r. na ogólnopolską listę Pomników Historii. Kościół odpustowy świętej Anny położony jest 1,5 km od miasta, przy drodze wojewódzkiej nr 487 (w kierunku Praszki).

Świątynia składa się z dwóch części: prostokątnego kościoła z 1518 roku i części centralnej w kształcie gwiazdy, dobudowanej w latach 1668-70 przez mistrza ciesielskiego Marcina Snopka z Gliwic. Na kształt gwiazdy (lub kwiatu) składa się 5 kaplic i przejście łączące z kościołem wcześniejszym.

Trwa głosowanie...

Jaki jest najcenniejszy zabytek w Oleśnie

Olesno, Stare Olesno i oleskie lasy z lotu ptaka.

Taki krajobraz księżycowy jest w lesie pod Starym Olesnem. C...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska