Tarnów Opolski. Elektronika wkracza do oświaty

Krzysztof świderski [email protected] 77 44 32 613
Finansowany przez Urząd Marszałkowski projekt „Opolska e-Szkoła szkołą ku przyszłości” jest ogromnym przedsięwzięciem. (fot. smart technologies)
Finansowany przez Urząd Marszałkowski projekt „Opolska e-Szkoła szkołą ku przyszłości” jest ogromnym przedsięwzięciem. (fot. smart technologies)
W tarnowskich szkołach rozpoczęła się elektroniczna rewolucja. e-Szkoła to przyszłość edukacji.

- Przystąpiliśmy do regionalnego projektu „Opolska e-Szkoła, szkołą ku przyszłości” - mówi Zygmunt Cichoń, wójt Tarnowa. - Realizujemy go jednocześnie w podstawówce i gimnazjum, bo mieszczą się one w tym samym budynku.

Zobacz: Opolskie szkoły w 2011 r. Z elektronicznymi dziennikami i tablicami

Już w przyszłym roku szkolnym zmieni się bardzo wiele. Począwszy od dzienników, prowadzonych w formie elektronicznej aż po podręczniki. Wszystko będzie w sieci. Klasy wyposażone będą w komputery połączone bezprzewodowo i interaktywne tablice z rzutnikami.

- Znikną specjalne pracownie komputerowe, bo wszyscy - nauczyciele i uczniowie - korzystać będą z laptopów - wyjaśnia wójt Cichoń. - Bezprzewodowy internet obejmie budynek i najbliższe otoczenie. Korzystać z niego będzie można nawet na szkolnym boisku.

Koszt realizacji programu e-Szkoła w Tarnowie Opolskim to 1 milion 10 tysięcy zł. Dofinansowanie, jakie gmina dostanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 850 tysięcy. Prace rozpoczną się lada moment. Wyznaczono już pomieszczenia, w których staną serwery.

- Przed naszymi dziećmi otworzą się możliwości, na miarę XXI wieku - mówi Zygmunt Cichoń. - Oby tylko, korzystając z dobrodziejstw elektroniki, nie zapomniały jak pisze się ręcznie - dodaje ze śmiechem.

Pod lupą

Finansowany przez Urząd Marszałkowski projekt „Opolska e-Szkoła szkołą ku przyszłości” jest ogromnym przedsięwzięciem. Jego pomysłodawcą i realizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego.

Do 111 szkół w regionie trafi 5,5 tysiąca przenośnych komputerów i 555 interaktywnych tablic z rzutnikami multimedialnymi. Do tego po 111 urządzeń biurowych, wizualizerów i infomatów oraz bezprzewodowy internet w każdym budynku.

Wszystko kosztować będzie około 55 milionów złotych. Jeśli u nas - pilotażowy w skali kraju - program się powiedzie, wdrożony zostanie również w innych regionach.

 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska