Tauron 1 Liga. Historyczne zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork nad Gwardią Wrocław

Siatkarze Mickiewicza mieli uzasadnione powody do dużej radości.
Siatkarze Mickiewicza mieli uzasadnione powody do dużej radości. Agata Brudzińska
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:1 w meczu 8. kolejki Tauron 1 Ligi. Było to dla nich szczególne zwycięstwo, ponieważ w stolicy Dolnego Śląska jeszcze nigdy wcześniej nie wygrali.

Od początku potyczki we Wrocławiu kluczborczanie narzucili twarde warunki gry. Przez niemal całego pierwszego seta to oni zdecydowanie przeważali, w pewnym momencie wygrywając już nawet 21:13. Tak wysoka przewaga nieco ich rozluźniła, przez co nieoczekiwanie doszło jeszcze do nerwowej końcówki. Ostatecznie jednak Mickiewicz zwyciężył 25:23.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Przez jej większość przeważali siatkarze z Kluczborka, ale przy prowadzeniu 19:12 znów dopadł ich długi przestój. Na tyle poważny, że chwilę później ... był remis 19:19. I to jednak nie podcięło skrzydeł przyjezdnym, którzy w porę wzięli się w garść i znów triumfowali 25:23.

W trzeciej odsłonie padł identyczny wynik, tyle że tym razem na korzyść Gwardii. I to ona generalnie miała jej losy pod pełną kontrolą. Przyjezdni próbowali ze wszystkich sił dogonić ją w końcówce, ale nie dali rady tego skutecznie uczynić.

Czwarty set należał już jednak znów do Mickiewicza. Jego zawodnicy nie powtórzyli tym razem błędów z dwóch pierwszych partii i kiedy wypracowali sobie bezpieczną zaliczkę, ani razu nie pozwolili już uwierzyć wrocławianom w odwrócenie losów rywalizacji. Zdobycie trzy punktów zagwarantowali sobie zwycięstwem 25:19.

Aktualnie ekipa z Kluczborka zajmuje 3. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi, mając w dorobku 17 punktów oraz bilans 6 zwycięstw i 2 porażek.

Gwardia Wrocław – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 19:25)
Mickiewicz: Lipiński (2 pkt), Pasiński (16), Olczyk (12), Linda (13), Górski (5), Mucha (7), Czyrek (libero) oraz Kopacz (2), Siemiątkowski, Mendel (7).