Tauron 1 Liga. Mickiewicz Kluczbork bez problemu uporał się z AZS AGH Kraków [ZDJĘCIA]

Mickiewicz Kluczbork - AZS AGH Kraków 3:0
Mickiewicz Kluczbork - AZS AGH Kraków 3:0 Agata Brudzińska
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork potrzebowali trzech setów, by wygrać u siebie z AZS AGH Kraków w meczu 10. kolejki Tauron 1 Ligi.

W ani jednej partii przewaga kluczborczan nie podlegała najmniejszej dyskusji.

Pierwsza odsłona była wyrównana, ale jedynie do stanu 13:13. Druga jej połowa już została zdominowana przez graczy Mickiewicza, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę i ostatecznie triumfowali aż 25:17.

W drugim secie ekipa z Krakowa zdobyła nieco więcej punktów, bo 20, ale ogólnie tym bardziej nie miała nic do powiedzenia. Kluczborski zespół wypracował sobie parę "oczek" zaliczki już na samym początku i później już spokojnie kontrolował losy rywalizacji.

Emocje w trzeciej partii zakończył się, kiedy to od stanu 8:8 Mickiewicz wygrał sześć kolejnych akcji. Ta seria już definitywnie podcięła skrzydła przyjezdnym, a miejscowi wkrótce dopięli swego, zwyciężając 25:19.

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Mickiewicza Jakub Kopacz.

Drużyna z Kluczborka, z dorobkiem 22 punktów (8 zwycięstw, 2 porażki) zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Wyprzedzają ją jedynie MKS Będzin (26 pkt) oraz PZL LEONARDO Avia Świdnik (25 pkt).

Mickiewicz Kluczbork – AZS AGH Kraków 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)
Mickiewicz: Kopacz (4 pkt), Pasiński (9), Olczyk (4), Linda (9), Górski (6), Mucha (2), Czyrek (libero) oraz Lentner, Lewandowski (5), Lipiński (1), Gibek (1), Siemiątkowski, Mendel (6).