Tenis. 10 triumf w karierze Justyny Jegiołki

Justyna Jegiołka
Justyna Jegiołka Sławomir Mielnik
Zawodniczka Smeczu Leśnica wygrała grę deblową podczas turnieju ITF na kortach ziemnych w amerykańskim Raleigh.

23-letnia Opolanka sięgnęła po trzecie deblowe trofeum w obecnym sezonie i zarazem 10. w zawodowej karierze. W 2015 roku leśniczanka triumfowała w Oslo oraz w tunezyjskiej miejscowości Marsa al-Kantauwi.

W Raleigh Jegiołka wystąpiła w parze z Jan Abaza (USA). Rozstawione były z "dwójką", a w pierwszej rundzie pokonały 6:2, 6:3 Shannon Cox - Bianca Moldovan. W ćwierćfinale jeszcze łatwiej (6:0, 6:2) przyszedł im triumf nad meksykańsko-dominikańskim deblem Ana Sofia Sanchez - Francesca Segarelli. W półfinale było już znacznie trudniej. Przegrały bowiem pierwszego seta 2:6 Jennifer Elie (USA) - Jessica Moore (Australia). W drugim wygrały już 6:4 i w supertiebreaku 10-2.
Emocji nie zabrakło także w finale z rozstawionymi z "czwórką" Jacqueline Cako (USA) i Sally Peers (Australia). Obie pary wygrały tyle samo punktów (77), ale w super tie breaku polsko-amerykańska para okazała się skuteczniejsza. Choć przegrywała 0-3, to zdołała zwyciężyć w całym spotkaniu. Ostatecznie 7:6(4), 4:6, 10-7.

W rywalizacji indywidualnej Jegiołka w pierwszej rundzie przegrała w trzech setach: 7-5, 1-6, 4-6 z Michaelą Gordon (USA).