To był dobry rok dla największego szpitala na Opolszczyźnie. Padł też rekord przyjętych pacjentów

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Rok do roku liczba pacjentów, którzy skorzystali ze świadczeń medycznych w USK w Opolu, wzrosła z blisko 216 tys. w 2022 r. do blisko 239 tys. w 2023
Rok do roku liczba pacjentów, którzy skorzystali ze świadczeń medycznych w USK w Opolu, wzrosła z blisko 216 tys. w 2022 r. do blisko 239 tys. w 2023 USK w Opolu
W 2023 roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przyjął rekordową liczbę 239 tysięcy pacjentów. To owoc wdrożenia nowych poradni i rozbudowy infrastruktury medycznej. - Pozyskaliśmy też finansowanie na rozwój naukowo-badawczy. Równocześnie doposażaliśmy i remontowaliśmy szpital oraz rozpoczęliśmy nowe inwestycje - podsumowuje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK.

Rok do roku liczba pacjentów, którzy skorzystali ze świadczeń medycznych w USK w Opolu, wzrosła z blisko 216 tys. w 2022 r. do blisko 239 tys. w 2023.

Z tego w ubiegłym roku 145,8 tys. zostało przyjętych w poradniach, blisko 51 tys. - w SOR, 27,4 tys. - w oddziałach, a 14,8 tys. - w stacji dializ.

W 2023 r. w szpitalu uruchomiono punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, poradnię leczenia otyłości dla dorosłych z zaburzeniami endokrynologicznymi, poradnię anestezjologiczną oraz poradnię endokrynologiczną dla dzieci.

- W obszarze zabiegowym, m.in. rozpoczęliśmy prowadzenie skomplikowanych operacji ortopedycznych - stabilizacji miednic u pacjentów po wypadkach, a kardiolodzy wykonali pierwszy zabieg przezskórnej naprawy zastawki trójdzielnej, wprowadzając nas do grona krajowych ośrodków, oferujących pełen zakres leczenia chorób zastawkowych - wylicza dr Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa.

USK w Opolu jest również liderem nowych inwestycji

- Miniony rok był też dla nas ważny z punktu widzenia rozwoju badawczo-naukowego. Jako lider, wraz z konsorcjantami, pozyskaliśmy grant (30 mln zł) z Agencji Badań Medycznych na uruchomienie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej. Także jako lider zdobyliśmy finansowanie (ponad 9 mln zł) na projekt dotyczący badań nad leczeniem miażdżycy. Rok zakończyliśmy podpisaniem umowy dotyczącej naszego udziału w międzynarodowym konsorcjum pracującym nad „cyfrowym kontrastem” do zastosowania w tomografii komputerowej - wskazuje dyrektor generalny szpitala Dariusz Madera.

Jak informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, równolegle w 2023 r. szpital doposażał oddziały i pracownie w sprzęt i urządzenia (za ponad 4,7 mln zł). Prowadził też modernizacje, rozpoczął nowe inwestycje i pozyskał pieniądze na kolejne.

- Najbardziej kosztowną (ok. 20 mln zł), którą rozpoczęliśmy w ub.r., jest wymiana źródła ogrzewania na zasilane gazem i energią odnawialną. Z kolei podpisanie umowy finansowania termomodernizacji kompleksu szpitalnego (60 mln zł) oznacza, że w br. będziemy mieli pełne ręce roboty. W minionym roku przeprowadziliśmy też modernizacje korytarzy i wind, rozpoczęliśmy też remont pomieszczeń pod rozszerzenie działalności oddziału wewnętrznego. W bieżącym - planujemy kolejne takie działania - zapowiada dyrektor generalny.

USK Opole

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska