Trzy nowe zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Od początku epidemii już 594 przypadki

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź
Łukasz Gdak
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 305 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Trzy z nich dotyczą województwa opolskiego. Wciąż najwięcej zakażeń występuje po sąsiedzku - w województwie śląskim.

Jak informują służby prasowe wojewody, trzy nowe zakażenia w województwie opolskim dotyczą mieszkańców powiatów prudnickiego i oleskiego.

W powiecie prudnickim zakażonych jest dwóch mężczyzn w średnim i w sile wieku. Obaj zakazili się lokalnie, przebywają w kwarantannie domowej. Ich stan jest dobry.

Z kolei w powiecie oleskim koronawirusa potwierdzono u kobiety w średnim wieku. Zakaziła się lokalnie. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej.

Od początku epidemii liczba zakażonych w regionie wynosi 594 osoby.

Powiększa się natomiast grono ozdrowieńców. Dziś to sześć osób, zaś od początku epidemii - 287 osób.

Koronawirusa pokonał cztery osoby z powiatu krapkowickiego: dwóch mężczyzn i dwie kobiety w średnim wieku; mieszkaniec powiatu brzeskiego w sile wieku oraz senior z powiatu strzeleckiego. Wszyscy przebywali w izolacji domowej.

Wciąż najwięcej nowych przypadków koronawirusa w kraju notowanych jest na Śląsku. Tylko w niedzielę rano przybyło ich 161.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie