Trzy wygrane i porażka w II lidze siatkówki

Oliwer Kubus
Siatkarki z Opola wygrały piąty z sześciu dotychczasowych meczów.
Siatkarki z Opola wygrały piąty z sześciu dotychczasowych meczów. Oliwer Kubus
Prowadzące w tabeli zawodniczki SMS-u LO II Opole pokonały Gwardię Wrocław i to ich piąte zwycięstwo w sześciu meczach. Lidera z kwitkiem odprawili akademicy z Opola.

Opolanki w pierwszym secie nieoczekiwanie nie sprostały przyjezdnym, grając bardzo niedokładnie i popełniając dużo własnych błędów. Kolejne sety toczyły się już jednak zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu. Wygrał je spokojnie jak i cały mecz, dopisując sobie kolejne trzy punkty.

SMS LO II Opole - Gwardia Wrocław 3:1 (-25, 19, 12, 20)
SMS LO II: Wilk, Krupa, Paczkowska, Gierejkiewicz, A. Grzechnik, Gawlak, Michalak (libero) - Godlewska, Sikora, Moczko, Krawczyk, Zich. Trener Patryk Fogel.

Zespół Warty Zawiercie przed przyjazdem do Opola miał komplet czterech zwycięstw i to na dodatek bez straty seta. W starciu z AZS-em Politechnikom został rozbity. Emocje były w zasadzie tylko w pierwszym secie, który do połowy był wyrównany. Od stanu 12:12 gospodarze “odjechali" przeciwnikom. Kolejne dwie odsłony to już całkowita dominacja naszych siatkarzy. Zyskiwali oni sporą przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

AZS Politechnika Opole - Warta Zawiercie 3:0 (20, 16, 18)
AZS: Kowalczyk, Gibek, Swodczyk, Frąc, Gibek, Raca, Łucki (libero). Trener Zbigniew Rektor.

Zawodnicy Juve Głuchołazy mieli problemy z odbiorem zagrywki, co przekładało się na jakość ich gry. W ataku dość często nadziewali się na blok, a gdy piłka przechodziła na stronę katowiczan, to ci radzili sobie z jej podbijaniem w obronie i kontrowali. Po dwóch łatwo wygranych setach katowiczanie zbytnio się rozluźnili, co wykorzystali podopieczni Arkadiusza Olejniczaka. Grając dokładniej zdołali rozstrzygnąć losy trzeciej odsłony na swoją korzyść, ale w kolejnej znów mieli kłopoty.

Juve Głuchołazy - czarni Katowice 1:3 (-20, -15, 21, -22)
Juve: Wastrak, Jamrozowicz, Pryga, Nalborski, Olejniczak, Matyszczak, Mazur (libero) - Wróbel, Pajda, Bieniek. Trener Arkadiusz Olejniczak.

Z kolei strzelczanie w Jastrzębiu przez trzy sety toczyli z miejscowymi zaciętą walkę. W dwóch wygranych partiach górę brało ich większe doświadczenie. UKS od pierwszych piłek górował nad rywalem i szybko zdobył zdawało się bezpieczną przewagę. Tyle że miejscowi nie poddali się i zaczynali “pościg", który jednak goście przerywali. W szeregach przyjezdnych nie do zatrzymania był Szczużewski (w sumie w meczu 17 punktów), ale to nie wystarczyło w drugim secie. W ostatnim strzelecka drużyna zdeklasowała gospodarzy.

Jastrzębski Węgiel II - UKS Strzelce Opolskie 1:3 (-21, 20, -21, -14)
UKS: Parcej, Jankowski, Melnarowicz, Ratajczak, Szczużewski, Januszkiewicz, Pilichowski (libero) - Szczepański, Pańszczyszak, Stogniew. Trener Roman Palacz.