Trzynasta emerytura 2024 - tabela wypłat netto. Kiedy wypłata i ile na rękę? Oto wyliczenia

mm, S
Wideo
od 16 lat
Wiemy już, jakie w tym roku będą trzynaste emerytury. Po tym, jak potwierdzono wskaźnik waloryzacji emerytur można też wyliczyć stawki dodatkowych świadczeń dla seniorów. Zobacz, ile wyniesie 13. emerytura 2024 i jaką kwotę dostaniesz.

Trzynasta emerytura 2024 - ile na rękę? Oto wyliczenia dla seniorów

Trzynastą emeryturę seniorzy otrzymają wraz z kwietniowym świadczeniem. Oznacza to, że w kwietniu do seniorów dociera większy przelew z ZUS-u: podstawowa emerytura oraz trzynasta emerytura.

Zobacz także:Waloryzacja emerytur 2024 - tabela brutto w marcu. Mamy już pewne i końcowe wyliczenia emerytur

Jakie będą przelewy w tym roku? Już wiadomo, że wskaźnik waloryzacji w 2024 roku wyniesie 12,12 proc. Ten wskaźnik to kluczowa informacja w przypadku "trzynastek", bo od wzrostu emerytury minimalnej zależą wypłaty tego świadczenia.

Trzynasta emerytura 2024 - tabela netto. Wyliczenia kwietniowych świadczeń dla seniorów

Biorąc pod uwagę zapowiadany wskaźnik wyliczono, że emerytura minimalna od 1 marca 2024 roku wyniesie 1780,96 zł brutto. Taka będzie też stawka trzynastej emerytury. Trzeba jednak pamiętać, że wypłaty na rękę będą się różnić, bo od kwoty brutto pobrana zostanie zaliczka na podatek dochodowy i składka zdrowotna. Ile seniorzy dostaną na rękę? Sprawdź klikając poniższy link do tabeli.

Rząd wcześniej zapowiedział, że emerytury wzrosną od marca minimum o 12,3 procent. Ostateczne podwyżki są nieco niższe.

13. emerytura 2024 - wyliczenia brutto i netto

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura zostanie wypłacona wraz z kwietniowym świadczeniem wszystkim emerytom i rencistów, który będą mieli prawa do pobierania takiego świadczenia na dzień 31 marca 2024. Nie będzie trzeba składać żadnych wniosków, a wypłaty trafią do wszystkich uprawnionych automatycznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzynasta emerytura 2024 - tabela wypłat netto. Kiedy wypłata i ile na rękę? Oto wyliczenia - Gazeta Pomorska

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska