Ulica Marka Prawego w Strzelcach Opolskich będzie zamknięta z powodu przebudowy. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Tak aktualnie wygląda ulica Marka Prawego w Strzelcach Opolskich.
Tak aktualnie wygląda ulica Marka Prawego w Strzelcach Opolskich. Radosław Dimitrow
Gmina Strzelce Opolskie wybrała firmę, która przebuduje ulicę Marka Prawego w centrum miasta. Prace ruszą na przełomie marca i kwietnia br.

Ta droga jeszcze kilka lat temu była własnością Zarządu Dróg Wojewódzkich, ale gmina przejęła ją pod swoje skrzydła po tym jak na sąsiedniej ulicy Stawowej powstał nowy wiadukt. Dzięki niemu ruch tranzytowy został częściowo wyprowadzony z centrum miasta, a ulica Marka Prawego przejęła lokalny ruch samochodów.

- Od tej pory staraliśmy się o pieniądze na przeprowadzenie tej potrzebnej miastu inwestycji i niedawno się to udało - mówi Mariusz Kurzeja, kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Inwestycji Urzędu Miejskiego.

Zakres inwestycji

Jezdnia wymaga gruntownej przebudowy, bo pełno w niej dziur i nierówności, w których zbiera się deszczówka. Z tego powodu inwestycja jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców.

Samorząd zaplanował prace na odcinku o długości 350 metrów. To m.in.:

  • budowa odwodnień
  • położenie nowego asfaltu
  • przebudowa chodników

Gmina przebuduje także istniejące parkingi oraz wybuduje około 10 nowych miejsc postojowych m.in. przy nowej siedzibie Biblioteki Miejskiej w Strzelcach Opolskich. Remontowana część obejmie odcinek o od ulicy Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Chrobrego, czyli blisko ścisłego centrum miasta.

Co ciekawe, w ramach tej inwestycji planowane jest także położenie asfaltu na miejscach postojowych, które znajdują się przy łączniku prowadzącym na targowisko.

Koszty inwestycji

O kontrakt na przebudowę ulicy Marka Prawego w Strzelcach Opolskich starało się aż 6 firm. Przetarg wygrała firma Burda z Zimnej Wódki, która zaproponowała kwotę 5,4 mln zł.

Firma daje 5 lat gwarancji na wykonane prace. Wykonawca ma ruszyć z inwestycją na przełomie marca i kwietnia br.

Utrudnienia w ruchu

Już wiadomo, że inwestycja będzie wiązała się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, bo droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu na różnych odcinkach. Zachowane mają być natomiast tzw. ciągi pieszych, żeby mieszkańcy okolicznych budynków, mogli bez przeszkód dotrzeć do swoich mieszkań.

- Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu będą podane do publicznej wiadomości - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

Prace budowlane potrwają do jesieni br. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska